«Тільки не пиши мені про війну». Павло Вишебаба — про перемогу, якої може не бути у 2023 році, повернення Донбасу та вірші про війну

Павло Вишебаба (Фото:Ukrainian Witness)
Поет, музикант та екоактивіст Павло Вишебаба зараз воює на Донбасі — він зв’язківець. Вишебаба розказав про свою роль у війську, про творчість, а також прочитав журналістам один зі своїх недавніх віршів.
Герой нового відеосюжету від Українського Свідка — Павло Вишебаба, письменник, музикант, екоактивіст, учасник Революції Гідності. Щоб подивитися відео, проскрольте сторінку вниз.
Зараз Павло воює у складі 68 ОЄБр (Окрема єгерська бригада ім. Олекси Довбуша). Він зв’язківець: працює у виїзній групі, яка перепрошиває ретранслятори, підсилюючи сигнал — аби бійці на різних позиціях могли спілкуватися одне з одним. Такі «рейди» Павло та його група проводять кожні 2−3 дні.
Для Павла війна почалася з окупації його рідного Краматорська. Чоловік почав спілкуватись українською.
«Росіяни заходили у Краматорськ з гаслами про „одну мову — один народ“. Я зрозумів, що треба забрати цей аргумент у ворога та перейшов на українську».
У військкомат пішов одразу після початку повномасштабного вторгнення — раніше не міг через обмежену придатність: у вуличних боях Революції Гідності Павло осліп на одне око.
Під час своїх концертів Вишебаба збирає гроші на ЗСУ. Останній тур приніс його бригаді 4 мільйони гривень донатів — на антидронові рушниці, «Мавіки», автомобільні рації тощо.
«Як тільки я призвався, то налаштувався на довге протистояння, — розповідає Павло. — Це війна ресурсів, і чим краще ми будемо забезпечені, тим більше життів збережемо. А що може бути приємніше за монетизацію своєї творчості у збереження життів?»
Один з найвідоміших віршів поета — «Доньці» — починається зі слів: «Тільки не пиши мені про війну». Павло розповів історію його створення.
«Коли моя п’ятирічна дочка навчилась писати, я попросив її написати мені листа від руки. На перший лист в її житті я відповів віршем, написав його хвилин за двадцять. Так він і з’явився».
Павлу часто пишуть в коментарях: визначся, нарешті, ти поет чи військовий!
«Тут не треба визначатись, — каже він. — Я не хочу, аби піксель та мультики вростали в нашу шкіру. Я хочу, аби під формою кожного з нас залишалась особистість».
Також поет прочитав журналістам проєкту один зі своїх недавніх віршів, який написав у річницю повномасштабного вторгнення — 24 лютого 2023 року: