Громадянське суспільство в обличчях. Співзасновниця Zagoriy Foundation розповіла, що заважає розвитку культури благодійності в Україні

31 жовтня 2021, 08:14
NV Преміум

Співзасновниця родинного благодійного фонду Zagoriy Foundation Катерина Загорій відповідає на п’ять запитань НВ.

1. Коротко охарактеризуйте свій благодійний проєкт.

Zagoriy Foundation — родинна інституція, що визначила своїм пріоритетом розвиток культури благодійності в Україні. Надто багато людей і проєктів навколо потребують допомоги, аби впоратися із цим міг наш фонд чи навіть усі фонди разом. Тому ми прагнемо перетворити філантропію на масове явище. Звичка віддавати, потреба допомагати іншим властива мільйонам українців. Наше завдання — допомогти благодійності розвиватися упорядковано, системно.

Відео дня

2. Навіщо вам це потрібно?

Наш принцип: творимо великі історії. Zagoriy Foundation продовжує традиції видатних меценатів, які доклалися до народження й розвитку української культури. Ми прагнемо цементувати українську націю за допомогою культури благодійності. Це набагато більше, ніж просто віддавати гроші або час. Приємно бачити, що наша робота має плоди. За дослідженням, 67 % жителів України були благодійниками упродовж останнього року, а середня сума допомоги з 2019‑го зросла вдвічі.

3. Ваше найбільше досягнення в цій сфері?

Усі наші проєкти важливі по‑своєму. #ЩедрийВівторок залучає до благодійності тисячі українців, обладнання для Софії Київської подовжило життя святині, наші інформаційні кампанії змінюють ставлення до благодійних фондів і благодійності як явища, підтримка культурних і освітніх проєктів — найкраща інвестиція в майбутнє держави. Дослідження, які ми проводимо, показують, як культура благодійності поширюється в Україні. Ми поставили собі високу планку — стати взірцем для родинних і загалом приватних фондів, прокласти шлях до ефективного меценатства іншим людям і компаніям. Тож головне досягнення, безумовно, попереду.

Катерина Загорій, Джеремі Хейманс, Гліб Загорій (Фото: пресслужба Zagoriy Foundation)
Катерина Загорій, Джеремі Хейманс, Гліб Загорій / Фото: пресслужба Zagoriy Foundation

4. Ваша найбільша поразка в цій сфері?

Це не можна назвати особистою поразкою, але дослідження показують стабільну недовіру українців до благодійних фондів (2,66 бала з можливих п’яти). Лише 8 % благодійників минулого року перераховували кошти через фонди, а більшість українців віддає перевагу допомозі з рук у руки. Вважаю це серйозним викликом для всієї сфери благодійності в Україні. Без побудови довіри неможливо збільшити ані кількість меценатів, ані розмір пожертв.

5. Назвіть найбільшу суму, яку ви передали на добру справу.

Важливішим за конкретну суму є системний і масштабний підхід. Хоча найбільшу увагу традиційно привертають найбагатші меценати, маємо донести до людей, що кожен внесок є важливим. До того ж добрі справи — це не лише про гроші. Можна віддавати свій час, допомагати власним досвідом, знаннями, талантами. Розвиток волонтерства принесе всім багато користі.

CV

Катерина Загорій

Випускниця Львівського національного університету ім. Івана Франка. Багаторічна виконавча директорка Індустріального телевізійного комітету. З 2015‑го — співзасновниця Zagoriy Foundation, що став ініціатором проєкту #ЩедрийВівторок, частини глобального благодійного руху #GivingTuesday. Член опікунської ради фонду Таблеточки, сенату УКУ, наглядової ради The Aspen Institute Kyiv.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю
Ця публікація створена NV за підтримки ІСАР Єднання у межах проєкту «Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства», що реалізується ІСАР Єднання у консорціумі з Українським незалежним центром політичних досліджень (УНЦПД) та Центром демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ) завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Зміст матеріалу не обов’язково відображає погляди ІСАР Єднання, погляди Агентства США з міжнародного розвитку або Уряду США.

Читайте цей матеріал у свіжому номері журналу НВ — № 40 від 28 жовтня 2021 року

Показати ще новини
Радіо NV
X