Зустріти Новий рік і не захворіти

Новий рік – це єдине свято, яке святкують одночасно на всій планеті. У цей день найрідніші та близькі люди збираються разом, накривають шикарний стіл і веселяться всю ніч
Але розплата незмінно прийде першого (до когось другого) січня. Тяжкість і біль у шлунку від переїдання, головний біль, похмілля, загальний розбитий стан знайомі кожному. Як же зустріти Новий рік добре, щоб на наступний день не було погано?

Більше – не означає краще
На Новий рік прийнято, щоб стіл буквально ломився від їжі. Причому не тільки від кількості, але і від різноманітності. Але дієтологи стверджують, що багато продуктів просто не сумісні між собою. Наприклад, не можна змішувати білок різного походження (рибу і м'ясо). Тому в цей Новий рік спробуйте обмежитися парочкою салатів, по одному виду м'ясного і рибного. Це не тільки полегшить роботу вашому шлунку, а й позбавить вас від багатогодиннго готування.
Відсікаємо зайве
Більшість святкових страв мають величезну кількість інгредієнтів. Частину з них, до речі, можна прибрати і смак при цьому не постраждає. Не кладіть в олів'є картоплю, а в крабовий салат – рис. Всього один інгредієнт, а шлунку буде набагато легше. Не бійтеся, що буде "не ситно". Цей вислів точно не підходить для новорічної ночі.
Бульбашки і градуси
Шампанське – це традиційний напій для новорічної ночі. На жаль, але бульбашки в ігристому вині – це головний біль в прямому сенсі слова. Вуглекислий газ із бульбашок погіршує збагачення крові киснем і порушує обмінні процеси в клітинах. Це призводить до накопичення токсинів і подальшого дискомфорту. До речі, це стосується і неалкогольних газованих напоїв, тому лікарі не радять поєднувати газовану воду зі спиртним. Найкраще пити чисті напої (не розбавлені ні соками, ні газованою водою) і рясно закушувати жирною їжею. Ну і, звичайно, треба знати свою міру і контролювати кількість випитого.
Крім їжі є й інші розваги
Періодично вставайте з-за столу. Підготуйте ігри для своєї компанії: "Крокодил", "Аліас", "Твістер" – варіантів безліч. Невелика активність не тільки допоможе шлунку, але і підніме настрій і ще більше згуртує вашу компанію. І потім буде, що згадати!
Після балу
Якщо в новорічну ніч вам все-таки не вдалося уникнути надмірностей, доведеться вживати заходів постфактум.
● Для стимуляції перетравлення їжі випийте препарати з ферментами (Мезим, Панкреатин).
● Для протекції печінки (від жирної їжі та алкоголю) приймайте Аллохол, Ессенсіале, Гепабене, препарати розторопші.
● Від похмілля підійдуть слабкі сольові розчини. Головне, не пробуйте "похмелитися" – це тільки погіршить стан, так як замість виведення токсинів ви їх, навпаки, додасте.
Якщо ж по закінченні 4-7 днів вам не стає краще, зверніться до терапевта. Можливо, випробування для вашого організму виявилися непосильними і спровокували захворювання внутрішніх органів.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

матеріалів розділу Life