Здуття живота і як з ним боротися – поради лікаря

Здуття живота може відбуватися або через збільшене вироблення технічних газів, або через неможливість їх своєчасного відходження (Фото: Depositphotos/AndrewLozovyi)
Плоский живіт - це сучасний еталон краси і мрія всіх жінок. Звичайно, в природі таке зустрічається рідко, та й, відверто кажучи, невеликий жіночий животик виглядає привабливіше накачаного преса. Тим не менш, багато власниць плоских (і не дуже) животів стикаються з абсолютно несправедливою ситуацією. З ранку прокидаєшся з такою ідеальною фігурою, що навіть їсти не хочеться, щоб не зіпсувати цю красу. Зате до вечора живіт надуває, як у вагітної в 6-7 місяців. Знайоме? У чому ж причина такого явища і як з ним боротися?
Відповідь на це запитання одна: порушення роботи шлунково-кишкового тракту. А ось яке саме - повинен розбиратися гастроентеролог. Утворення газів у процесі травлення – цілком природне явище. У нормі людина випускає близько 500 мл газів протягом доби. А ось здуття живота може відбуватися або через збільшене вироблення технічних газів, або через неможливість їх своєчасного відходження.
Найпоширенішою причиною метеоризму є вживання продуктів, які викликають здуття:

● будь-яка капуста (особливо білокачанна),
● горох і всі бобові,
● редис і редька,
● цибуля,
● артишоки,
● яблука,
● груші,
● виноград,
● фруктові соки,
● кава і шоколад,
● газовані напої (природно!),
● молочні та кисломолочні продукти,
● морозиво.
Також у деяких людей спостерігається непереносимість певних продуктів, що може проявлятися у здутті живота. Найпоширеніша непереносимість - лактозна (молочних продуктів). Причому, це абсолютно нормально, що з віком організм перестає засвоювати лактозу. Справа в тому, що вироблення лактази (ферменту, який розщеплює лактозу) перебуває на піку в момент народження дитини і потрібна вона для перетравлення материнського молока. У міру того як дитина росте і грудне вигодовування закінчується, ферменту стає все менше і в підсумку його вироблення може припинитися взагалі.
Найпростішим спосіб "лікування" в цьому випадку є відмова від продуктів, які викликають газоутворення. При цьому важливо пам'ятати, що кожен продукт містить ті чи інші вітаміни і мікроелементи. Тому, наприклад, повністю відмовившись від молочних продуктів введіть в раціон вітаміни з кальцієм.
Ще однією причиною надування живота може бути фізична непрохідність кишечника і скупчування в ньому газів через запори, поліпи або пухлини. Але виявити це можна тільки впід час спеціальних досліджень. Тому, якщо у вас після їжі або до вечора надувається живіт, обов'язково сходіть до гастроентеролога, тільки він зможе визначити "небезпечність" цього стану.
Ну і наостанок, можна нагадати, що всі проблеми через нерви. Так і здування живота може бути проявом стресу. Відмінно в цьому випадку допоможе йога. З одного боку під час заняття ви розслабляєтеся, а з іншого - підтягуєте, розтягує і зміцнюєте все тіло. А якщо фізичні навантаження - не ваше, запишіться на консультацію до психолога.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

матеріалів розділу Life