Випадіння волосся: де закінчується норма і настає час хвилюватися? Чому випадає волосся влітку? 10 причин випадіння волосся

21 серпня 2018, 10:00
Новини компаній
Фото: unsplash

Фото: unsplash

Блискуча густа шевелюра - це не тільки данина моді. Стан волосся прямо залежить від здоров'я жінки. І якщо у чоловіків є так званий "ген облисіння", то у жінок генетикою можна пояснити довжину і структуру волосся, але аж ніяк не раптове їх випадіння.

Відео дня

Всі клітини в організмі народжуються, розвиваються і вмирають. Так і волосся, зароджується у волосяному фолікулі, росте, а потім відмирає і випадає. Вважається, що втрата 50-100 волосинок (в залежності від початкової густоти) - це нормально. Та й що говорити, за багато років догляду за своєю шевелюрою кожна жінка вже знає, що є її індивідуальною нормою випадіння. Але бувають періоди, коли кількість втраченого волосся об'єктивно виходить за всі розумні рамки, а проділ на голові стає дуже вираженим.

Що ж може стати причиною раптової втрати волосся?

1.Неправильний догляд за волоссям. Постійне пересушування волосся феном і плойками, фарбування низькоякісними засобами і хімічна завивка, навіть надмірне використання лаку, мусу і пінки можуть викликати ослаблення волосся і його випадіння. Сушіть волосся прохолодним повітрям, користуйтеся тільки якісними засобами і регулярно мийте голову (тільки без фанатизму).
2. Небезпечні зачіски. Занадто тугі хвости, пучки і коси викликають надмірний натяг волосинок. Таким чином ви можете просто витягнути їх з цибулин. Не затягуйте зачіски занадто сильно.
3. Температура повітря і сонце. Через холод істотно сповільнюється кровообіг шкіри голови (та й усього тіла), тому взимку рекомендується носити шапки. Але і в літню спеку не нехтуйте головними уборами. Панамки не тільки вбережуть вас від теплового удару, але і захистять волосся від палючого впливу ультрафіолету. Але майте на увазі, що в особливу спеку волосся дійсно випадає в більшому обсязі (аналогічно, як тварини линяють, звільняючись від зайвої вовни, щоб перенести високі температури).
4. Авітаміноз. Нестача цинку, заліза, вітамінів А і Е, а також всієї групи В можуть спровокувати ламкість і випадіння волосся. Найкраще рішення - регулярно приймати спеціальні збалансовані комплекси вітамінів і мінералів для жінок.
5. Стреси. Всі хвороби від нервів і випадіння волосся - не виняток. Уникайте стресових ситуацій і вивчіть техніки релаксування. Це буде корисно не тільки для вашого волосся.
6. Побічні реакції на медичні препарати. Деякі ліки викликають в організмі збій метаболізму, який виражається саме у втраті волосся. Найчастіше таке відбувається під час прийому гормональних препаратів та хіміотерапії. Тут вже доведеться перетерпіти, волосся, що випало, потім виросте. Але обов'язково повідомте про таку реакцію свого лікаря.
7. Захворювання шкіри. Дерматози і грибок шкіри голови порушують кровообіг в цій зоні, що й проявляється у втраті волосся. Зверніться до дерматолога для лікування основного захворювання.
8. Соматичні захворювання. Часто випадіння волосся є симптомом іншого захворювання. Тому крім зустрічі з трихологом обов'язково проконсультуйтеся зі своїм сімейним лікарем. Велика ймовірність, що в подальшому з вами буде працювати ендокринолог, адже більшість хвороб, що викликають випадіння волосся знаходиться в його компетенції.
9. Вагітність і лактація. Ці стани - не хвороба, але однозначно викликають зміну гормонального фону жінки. Якщо результати аналізів не показують патології, доведеться почекати, поки організм відновитися самостійно. Зазвичай це займає 6-12 місяців після пологів.
10. Спадковість. До спадкового облисіння (алопеції) більше схильні чоловіки, але на жаль, і жінку може підстерігати така біда. Тут допоможуть препарати місцевої дії для росту волосся або пересадка.
Якщо у вас протягом декількох місяців активно випадає волосся, обов'язково з'ясуйте причину! Дуже часто втрата волосся свідчить про збої в роботі організму. Лікуйте причину, а не наслідок!

Показати ще новини
Радіо NV
X