У Західній півкулі розбушувався вірус, що загрожує вагітним
Вірус Зіка був вперше виявлений в 1947-му році в африканських мавп. З тих пір на континенті, а також в деяких регіонах Азії спостерігалися короткочасні спалахи хвороби. Проте до недавнього часу його не пов'язували з відхиленнями у розвитку плода, що призводять до мікроцефалії у новонароджених.
У дорослої людини вірус Зіка викликає порівняно легке захворювання. Симптоми – гарячка, висип, почервоніння очей і біль в суглобах – тривають від кількох днів до тижня. Таким чином, саме для вагітних жінок та їх нащадків він представляє найбільшу загрозу.
Припущення про те, що мікроцефалія у немовлят може бути пов'язана з вірусом Зіка з'явилося після того, як в Бразилії було відзначене значне зростання кількості новонароджених з аномально маленькою головою на тлі поширення вірусу. Як правило, в країні народжується близько 200 дітей з цим захворюванням на рік. Проте з минулого жовтня в Бразилії було зареєстровано близько 4000 випадків. Особливо сильно постраждав штат Пернамбуку, де 1-2% новонароджених виявилися хворими на мікроцефалію. При тому, що нормальний рівень становить 0,07%.
Рознощиками вірусу Зіка є комарі виду Aedes. Відсутність природного імунітету сприяє поширенню хвороби. Ліків і способів лікування наразі також немає.

У Всесвітній організації охорони здоров'я (ВООЗ) побоюються, що вірус продовжить поширюватися і з часом "ймовірно охопить усі країни та території в регіоні, де живуть комарі Aedes". Іншими словами, всі країни обох Америк і Карибського басейну, за винятком Канади і Чилі, де цих комарів немає.
Можливо, що Зіка вийде за межі Західної півкулі. За словами професора Лори Родрігес з Лондонської школи гігієни і тропічної медицини, "існує реальна можливість, що він досягне Азії".
Панамериканська організація охорони здоров'я рекомендує людям, які проживають у регіонах, де живуть комарі Aedes користуватися засобами від комах, носити одяг, що покриває значну частину тіла, закривати вікна і двері, а також спати під москітною сіткою. Центр з контролю і профілактики захворювань США (ЦКЗ) порекомендував вагітним і жінкам, які намагаються завагітніти, утриматися від поїздок в регіони, де поширений вірус Зіка.