Стрес та сивина: чи є взаємозв'язок

10 серпня 2017, 15:30
Новини компаній
 Фото: stefanolunardi/Depositphotos

Фото: stefanolunardi/Depositphotos

Сиве волосся є нормою для всіх людей похилого віку. Але як часто можна помітити в натовпі молодих чоловіків, а іноді і жінок, які мають сивину

І якщо представниці прекрасної статі намагаються проблему нівелювати фарбою, то для сильної половини людства часу на це часто не вистачає. Так в чому ж корінь нелогічних перетворень волосся? Адже в молодості вони повинні відповідати своєму кольору. Грає роль, звичайно, спадковість, яка частково пояснює ранню сивину, але величезне значення в появі попелястого кольору волосся грає стрес.

Відео дня

Види стресу і їх вплив на волосся

Існує два види стресового впливу зовнішніх факторів на організм гострий і хронічний. Перший носить емоційний характер і виникає на тлі раптової негативної події. У більшості випадків він проходить безслідно, так як поступово організм адаптується до нових умов існування, а вплив стресового чинника згасає. Прикладом може служити раптове стихійне лихо, хвороба або травма близької людини або звільнення з роботи. Однак навіть гострі негативні емоції можуть призвести до раптової сивини. Це відбувається при тотальному, критичному характері стресу наприклад, смерть коханої людини, повне банкрутство. В результаті колір волосся радикально змінюється за короткий період часу це і є адаптація організму до важких негативних емоцій.

Величезне значення в появі попелястого кольору волосся грає стрес

Хронічний стрес не призводить до сивини в короткі терміни. Процес затягується на роки, але неминуче тривожні стани призводять до випадання волосся, а нові ростуть вже без наявності колірного пігменту. До цього призводять різні депресії на тлі незадоволеності побутом або роботою, нестача коштів, негаразди в сімейних відносинах, постійна необхідність прийняття важливих рішень або тривалі хвороби. В результаті відносно молода людина стає сивою, що чітко видно неозброєним поглядом.

Фізіологія проблеми

Чому ж стрес впливає на колір волосся? Тут доречно згадати фізіологічні процеси, що відбуваються в шкірі голови. За колір волосся відповідає пігмент меланін, який виробляється тільки певними клітинами (меланоцитами). Їх активність залежить від рівня метаболізму в шкірі і підшкірній клітковині. Стрес викликає ушкодження нервової системи, в результаті чого виникає рефлекторний спазм судин, що живлять меланоцити. Постійний дефіцит кисню веде до пошкодження цих клітин, тому пігмент перестає вироблятися. Волос росте, але вже повністю знебарвлений. Цей процес відбувається і в старості, коли судини забиваються атеросклеротичними бляшками. Заважають меланоцитам і вільні радикали, що виникають в організмі через депресію і негативні емоції. Вони утворюють в волосяному фолікулі надлишок молекул перекису водню, що ще більше зменшує активність меланіну.

Висновок очевидний стрес неминуче призводить до сивини. Залежність пряма чим частіше в житті з'являються негативні емоції, тим вище шанс в молодому віці стати сивим.

Показати ще новини
Радіо NV
X