Не в грошах щастя. Психолог Єгор Тополов розповідає, як відчуття самоцінності впливає на успіх людини
Що таке самоцінність та як вона формується, чому ті, кого ми вважаємо успішними, можуть бути нещасливими та як досягати більшого в легший спосіб — Радіо НВ презентує новий випуск подкасту На перспективу.
Ключову роль в успішності людини грає самооцінка і відчуття самоцінністі. Самооцінка набувається за рахунок досягнень, зокрема фінансових, навичок і вмінь, а на вершині - самоцінність — ставлення до себе. Якщо успішна, заможна людина не цінує себе, у неї завжди буде відчуття, що вона недотягнула, — розповідає Єгор Тополов, психолог, доктор психологічних наук, керівник психологічного центру ТОПСЕН.
Самоцінність — це коли ви бережете свій час, себе як ресурс, думаєте як полегшити собі життя: делегуєте повноваження, відстоюєте свої кордони, перебуваєте у тому середовищі, де вам комфортніше.
Перед кожним словом «повинен» має стояти «хочу» — додає психолог. Якщо ви робите щось, від чого не відчуваєте важливості для себе, то у вас буде образа, агресія чи бажання помститися всьому світу. Важливо визначити пріоритети, на які ви готові витрачати ресурс, тоді досягнете більшого і легшим способом, — запевняє Тополов.
Що об'єднує успішних людей? Яку роль в успішності грає самоцінність і чому це не те саме, що самооцінка — в новому випуску програми На перспективу її ведуча Ілона Довгань розпитала у психолога Єгора Тополова.