Прагнення людини до здорового харчування погіршує її соціальне сприйняття - вчені
Сьогодні, незважаючи на негативну реакцію на "чисте харчування" (clean eating) в останні роки, багато хто продовжує намагатися дотримуватися дієти, вільної від глютену, рафінованого цукру, продуктів тваринного походження і всієї переробленої їжі.
Зараз це набагато простіше, ніж було пару років назад - ви можете випити молочний коктейль з кокосового молока або веганський чізкейк в багатьох кафе, кафе і ресторанах.
Однак, згідно з недавнім дослідженням, здорове харчування все ще має певне соціальне тавро й впливає на сприйняття його прихильника суспільством.
Щоб дізнатися, як люди сприймають прихильників "чистого харчування" і людей з орторексією (одержимість здоровим харчуванням), дослідники Сюзанна М. Невін і Ленні Р. Вартанян попросили добровольців прочитати про конкретного індивідуума, а потім оцінити його.
Їм потрібно було зробити це з точки зору їхніх поглядів і переконань щодо цієї особистості, а також їхнього прагнення до соціального дистанціювання.

Дослідники виявили, що люди оцінювали когось більш негативно, якщо виявляли, що той був прихильником здорової їжі, в порівнянні з тим, чий раціон не згадувався. Ще більш негативно оцінювалися ті, кого характеризували як тих, що мають клінічний розлад харчової поведінки (нервова анорексія).
У другому дослідженні вивчалося сприйняття орторексії. Вчені виявили, що жінку, яка страждає від нервової орторексії, сприймали так само різко, як і когось з нервовою анорексією.
Невін і Вартанян прийшли до висновку, що соціальні наслідки, пов'язані зі здоровою їжею і одержимістю дієтами, виразно присутні.
Вони кажуть, що соціальне тавро може бути пов'язане з контролем і виною в соціальних установках - будь-хто, хто хотів перейти на більш здорову їжу, ймовірно, мав досвід спілкування з друзями, які говорили, що їм нудно, коли їхні товариші не хочуть йти на піцу.
"Це дослідження дало докази припущенням, що прихильність здоровому харчуванню може давати несприятливі соціальні наслідки, і виявило, що цей ефект був особливо виражений, коли поведінка була описана найбільш екстремально (наприклад, в разі орторексії), - пишуть дослідники. - Поліпшення розуміння ярликів по відношенню до різних форм невпорядкованого харчування є важливим кроком на шляху до полегшення соціального навантаження, яке переживають такі люди".
- Читайте також: Червоне вино і чорний шоколад. П'ять продуктів, які не варто їсти перед сном, якщо хочете схуднути
Слідкуйте за найцікавішими новинами з розділу НВ STYLE в Facebook
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

матеріалів розділу Life