До Дня захисту клімату. Ната Жижченко з Onuka поділилася порадами, як заохотити близьких бути більш екологічно орієнтованими
У суботу, 15 травня, у світі відзначають Міжнародний день захисту клімату. Ната Жижченко розповідає як залучити близьких і захопити їх ідеєю стати більш екологічно орієнтованими.
Українська виконавиця і лідерка гурту ONUKA одна з тих, хто активно привертає увагу до питань екології як у своїй творчості, так і як публічна особа і лідер думок — в інтерв'ю, коментарях, сторінках соціальних мереж, так і в побуті.
Один із яскравих прикладів нагадування — кліп STRUM, знятий на сміттєзвалищі, що привертає увагу до забруднення середовища сміттям, а вся монетизація від перегляду кліпу була спрямована на підтримку громадської організації No Waste. А кліп ZENIT став яскравим прикладом апсайклінга, адже на створення костюмів пішло 15 мішків одягу і предметів із секонд-хенду.
До Дня захисту клімату HB Life звернувся до Нати Жижченко із проханням дати кілька порад, як у повсякденному житті кожен із нас може стати прикладом для наслідування і захопити близьких ідеєю думати про збереження клімату.
Поїхати на сміттєзвалище
Почніть з простого — поїдьте на сміттєзвалище і все стане абсолютно зрозумілим: масштаби лиха, масштаби людського впливу. Вишукувати не доведеться, адже стихійні сміттєзвалища можна зустріти просто у лісі чи на узбіччі! Мені здається, що лише інфантильна та не рефлексуюча людина може сприймати подібне з холодним серцем і ніяк не реагувати.
Подивитися документальні фільми
Варто переглянути декілька документальних фільмів, в яких наочно демонструються масштаби сьогоднішньої ситуації. Ось одні з тих, які точно не залишать байдужими:
• Six Degrees Could Change the World (2007)
• The 11th Hour (2007)
• Пластикова планета (2009)
• Звалище (2009)
• Реальна ціна моди (2015)
• Ten Billion (2015)
• Before the Flood (2016)
• Медова земля (2019)

Подавати власний приклад
Я розділяю вдома сміття. Це зараз я живу в такому ЖК, де є сміттєсортування. Але я довгий час сама сортувала і мила, перш ніж відвезти на сміттєсортування. Нажаль, необхідність мити сміття перш ніж здати на переробку багатьох людей відштовхує.
У магазинах я користуюсь мішечками і торбинками. Мені подобається, як це виглядає, і головне — ти не купуєш зайвого, а купуєш лише те, що використаєш і не будеш нічого викидати.
Я користуюсь екоторбами. Зараз багато в Україні класних, стильних, із крутих матеріалів. І взагалі наші дизайнери, здається дуже в цю тему влилися гармонійно, І одягу багато із крутих тканин. Багато, хто почав розвиватися у напрямку еко. Мені навіть прислали підгузки, що розкладаються.
Мій брат живе за містом і зробив класну компостну систему. І в нього взагалі немає відходів. Після кліпу до мене підходили люди, які розповідали, що на балконі зробили компостну систему.

І все це класний приклад для молодших поколінь, бо думаю, у них просто вибору не буде. Свідомість треба змінювати ще зі школи: уроками екології, уроками сортування сміття, розробкой екологічно-орієнтованих проектів тощо.