Нові будівлі 2019 року. Від найбільшого підводного ресторану і до найнеймовірнішого хмарочоса
Новий 2019 рік обіцяє вразити новаторськими проектами та інженерними досягненнями, в будівлях, спорудження яких завершиться цього року.
Видання CNN зібрало найбільш очікувані будівлі, спорудження яких завершиться в 2019 році. Так, у Пекіні відкриється потенційно найбільший у світі аеропорт і хмарочос з найвищим у світі атріумом, спроектовані ще самою Захою Хадід. У Йоганнесбурзі добудують найвищий хмарочос Африки. А в Норвегії прийме відвідувачів найбільший у світі підводний ресторан.
30 Hudson Yards, Нью-Йорк, США
Коли завершать його будівництво, хмарочос 30 Hudson Yards заввишки 386 метрів стане другою за висотою офісною будівлею Нью-Йорка. Також тут планують розмістити найвищий оглядовий майданчик просто неба - це вище за оглядовий майданчик, що розташований в Емпайр Стейт Білдінг. У спроектованому архітектурним бюро Kohn Pedersen Fox кутовому будинку розміститься офіс WarnerMedia, а також філії HBO, CNN, Turner Broadcasting і Warner Bros.

Under, Ліннеснес, Норвегія
Ресторан Under, що лежить на глибині 4,9 метра в Північному морі, стане першим у Європі і найбільшим у світі підводним рестораном. Будівля, спроектована норвезьким бюро Snohetta, завдовжки 33,5 метра, зможе розмістити приблизно 100 гостей на трьох поверхах. З вікон ресторану відкривається приголомшливий вигляд на підводні пейзажі. Щоб протистояти тиску води і суворим умовам берегової лінії Норвегії, під час конструювання будівлі архітектори використали залізобетонні та акрилові вікна. Ресторан прийме перших відвідувачів вже навесні.


Leonardo, Йоганнерсбург, Південна Африка
Будівля Leonardo, заввишки 227 метрів, стане найвищою будівлею Африки. Правда, це ненадовго, тому що в 2020 році в Кенії планують завершити спорудження будівлі заввишки 320 метрів. З житлового хмарочоса Leonardo, спроектованого Co-Arc International Architects, відкриватиметься приголомшливий вигляд на Йоганнесбург.

Міжнародний аеропорт Пекін Дасін, Пекін, Китай
Новий міжнародний аеропорт Пекіна має такий вигляд, немов він з іншого світу. Планується, що аеропорт почне роботу вже в жовтні. Термінал площею 650 321 кв. м до 2025 року буде обслуговувати до 72 млн пасажирів на рік, у майбутньому пасажиропотік може бути збільшено до 100 млн на рік. Радіальний дизайн з шістьма променями натхненний традиційною китайською архітектурою. Завдяки формі даху приміщення в денний час будуть висвітлені природним світлом. Над проектом працювала Заха Хадід і її бюро.

Веймарський музей Баухаус, Веймар, Німеччина
Новий музей Баухауса відкривається у Веймарі в межах святкування 100-річчя впливової німецької школи дизайну. Будівлю, розроблену архітектором з Берліна Гайке Ханада у співпраці з Бенедиктом Тоном, виконано в мінімалістичному дизайні. Вона нагадує куб і відсилає до модерністських традицій школи Баухаус. У музеї, який за планом відкриється у квітні, зберігатиметься 13 тис. експонатів.

Усі Тайху Шоу Театр, Усі, Китай
Натхненням для будівлі театру в китайському місті Усі, спроектованої бюро Steven Chilton Architects, став найбільший у країні бамбуковий ліс, який росте неподалік. Дах-навіс нагадує крони дерев, а тонкі білі колони, розміщені по всьому периметру будівлі - стовбури бамбука.

Північні вежі, Стокгольм, Швеція
Північні вежі, спроектовані архітектурною фірмою OMA, являють собою два дещо сюрреалістичні хмарочоси. Їхні поверхи за формою нагадують пікселі. Перша вежа, що отримала назву Innovationen, сягатиме 125 метрів і буде завершена в 2019 році. Поруч росте хмарочос Helix.

Національний музей Катару, Катар, ОАЕ
Новий музей у Катарі відчинить двері вже в березні цього року. У ньому буде представлено твори мистецтва і коштовності. Так, тут буде виставлено знаменитий Перлинний килим Барода, названий на честь індійського, інкрустовані скляним бісером, смарагдами, рубінами, діамантами і 1,5 млн перлин, добутими в затоці Катару. За словами архітектора Жана Новеля, володаря Пріцкерівської премії 2008 року, автора проекту будівлі Лувру в Абу-Дабі, дах музею, схожі на диски, розташовані один над одним, «символізують таємниці скам'яніння і кристалізації пустелі, і нагадують пустельну троянду».

Форум Гумбольдта, Берлін, Німеччина
Відновлення берлінського палацу, який постраждав під час Другої світової війни і зруйнованого вже пізніше владою НДР (на його місці звели Палац республіки), підходить до завершення. У приміщенні колишнього королівського палацу династії Гогенцоллернів, побудованого в XVI столітті, розміститься музейно-виставковий комплекс, названий на честь вченого епохи Просвітництва Олександра фон Гумбольдта.

Хмарочос Leeza SOHO, Пекін, Китай
Ще одне творіння архітектурного бюро Захи Хадід. Закручена скляна вежа, з атріумом, заввишки 190 метрів і це найвищий атріум в світі. Порожній простір, закручуючись, проходить через усю висоту будівлі, завдяки чому в усі приміщення проникатиме природне світло. Архітектори не забули про любов жителів Пекіна до велосипедів, тому хмарочос буде обладнано 2680 паркувальними шафками для велосипедів.

- Читайте також:
На кораблі по північному чуду. Заради чого варто відвідати Норвегію
Поїхали дивитися. Найбільш відвідувані визначні пам'ятки світу за статистикою Uber
Слідкуйте за найцікавішими новинами з розділу НВ STYLE у Facebook і Instagram
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.