Коли головний біль привід звернутися до лікаря

Фото: імя_автора/Depositphotos (Фото: Depositphotos )
Він може бути частим або відчуватися зрідка, може бути інтенсивним або злегка тиснути, а також супроводжуватися порушенням зору, нудотою, запамороченням. Його поява може будити людину вночі, а може виникати в ранковий або денний час.
На щастя, головний біль, рідко буває симптомом грізного захворювання, найчастіше він пов'язаний з так званими функціональними розладами нервової системи, такими як: вегетосудинна дистонія, головний біль напруги, соматоформні розлади тощо. Ці стани лікуються успішно за умови дотримання лікувально-профілактичних рекомендацій.
Але, буває такий головний біль, який є симптомом грізного захворювання і зволікати з обстеженням і лікуванням категорично не рекомендується.
ОЗНАКИ «ПОГАНОГО» ГОЛОВНОГО БОЛЮ
- Коли головний біль супроводжується нудотою, особливо в ранковий час
- Головний біль супроводжується запамороченням
- Якщо головний біль супроводжується втратою свідомості
- Супутником головного болю є зниження пам'яті і працездатності
- Якщо головний біль поєднується з порушенням зору
- Напад головного болю супроводжується слабкістю та/або онімінням кінцівок
Причиною «поганого» головного болю найчастіше є підвищення внутрішньочерепного тиску і, як наслідок, стискання життєво важливих ділянок головного мозку. Необхідно при перших скаргах звертати увагу на перераховані вище тривожні симптоми, які можуть супроводжувати такі захворювання як: менінгіт (запалення мозкових оболонок), пухлина головного мозку, васкуліт (запалення дрібних судин головного мозку), інсульт.

У цих випадках лікар – невролог або нейрохірург обов'язково призначить консультацію офтальмолога (окуліста), електроенцефалографію, МРТ головного мозку, УЗД судин голови і шиї, а за необхідності консультацію ЛОР-лікаря.
На щастя, перераховані вище захворювання зустрічаються рідко і, завдяки своєчасній і сучасної діагностиці, успішно лікуються.
ЗВЕРНИ УВАГУ!
Виконання нескладних і щоденних рекомендацій дозволять кожному, хто відчуває періодичний або постійний головний біль, пов'язаний з функціональними розладами нервової системи, поліпшити самопочуття і позбутися головного болю:
- Оптимізація режиму сну і неспання: сон не менше 8 годин, лягати спати не пізніше 23:00, працювати біля комп'ютера не більше 6 годин на добу, а кожні 30-40 хвилин роботи виконувати п'ятихвилинні перерви.
- Відмова від шкідливих звичок
- Обмеження алкоголю до 50 грам в перерахунку на чистий спирт на тиждень
- Щоденні тридцятихвилинні фізичні навантаження, не менше 10 000 кроків на день.
- Часте дробове харчування з переважним включенням в раціон морепродуктів, овочів і фруктів.
Ще раз, хотілося б звернути увагу на тривалість, інтенсивність і супутні симптоми головного болю. Якщо ви відчуваєте абсолютно новий головний біль, який не схожий на звичнмй, а також, не знімається звичайними знеболювальними і заспокійливими засобами, необхідно звернутися до фахівців негайно.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

матеріалів розділу Life