Галерея за склом. ЦУМ представив нові арт-вітрини

Знайти красу в недосконалому (Фото:ЦУМ)
На початку вересня ЦУМ представив нові вітрини сезону осінь 2019, які стали результатом успішної практики колаборацій з українськими художниками.
Вісім талановитих арт-діячів разом з креативним департаментом ЦУМ розробили нові сюжети для вітрин універмагу, перетворивши їх на справжню «галерею» для жителів і гостей столиці.
І сьогодні, 18 вересня, подискутувати про новий дизайн можна буде на public talk «Краса в недосконалості», присвяченому запуску арт-сезону в ЦУМ. Слухачами public talk можуть стати всі бажаючі, зареєструвавшись за посиланням. Дізнатися детальну програму заходу можна на Facebook-сторінці ЦУМ.

У вітринах, створених художниками різних напрямків і стилів, але натхненних спільною темою, вдалося поєднати моду і мистецтво, додати трохи історії, соціальної відповідальності та усвідомленості, а також освітньої функції. «Краса — це не ідеальні форми і прагнення до них. Унікальність — це і є справжня краса і цінність. Знайти красу в недосконалому та мінливому — головне завдання для сучасного мистецтва сьогодні», — коментує керівник креативного відділу ЦУМ Христина Юра.
Автори
Дизайнер і художниця Маша Рева, яка цього року створила костюми для Королівської опери в Лондоні та давно співпрацює зі світом моди за межами України, наприклад, з дизайнерами Симоном Жакмюсом і Рейчл Комі, реалізувала для вітрин ЦУМ унікальний принт в своїй авторській стилістиці, а також створила спеціальний перфоманс.
Вітрина, створена модним фотографом і художником Jolie Poly (Юлією Полященко), наповнена символізмом і корінням сягає в українську історію. Це інсталяція «Мій скарб», яка присвячена темі любові людини до прикрашання самої себе, а також є пам’ятником надійного джерела впевненості в завтрашньому дні.
Текстильні роботи Оксани Левчені — особливий синтез декоративно-прикладного та сучасного мистецтва. Художниця створює килими ручної роботи, наповнені особливим змістом, а також є володаркою спеціальної премії London Art Biennale за видатну майстерність. У вітрині ЦУМ вперше представлені один з її килимів і текстильна скульптура.

Арт-дует братів-близнюків (Іван і Василь Костенко) BRATY ART спеціально для вітрин ЦУМ розробив диптих, інстальований в двох вітринах універмагу. Це два колажі, один з яких розміщений на екрані, а другий статичний. Своєю роботою вони говорять про природу людини, в якій її тіло — не лише зовнішнє вираження, а й внутрішній ландшафт.
Художник з графіті-бекграундом Вова Воротньов в якості одного з прийомів використовує тиражування в різних жанрах (графіті, графіка, живопис) зображення-логотипу, який символізує образ спортивного підлітка. Для оформлення вітрини ЦУМ Воротньов адаптував один з його відомих іміджів у вигляді інсталяції, що складається з скульптури і малюнка.
Найбільш інтригуючим стало співробітництво з київською художньою арт-групою Pomme de boue, представники якої залишалися інкогніто під час всього творчого процесу. Арт-група створює мозаїки по всьому місту, залишаючи свої знаки на будинках. Спеціально для вітрини ЦУМ була створена найбільша з їхніх робіт — унікальна мозаїка, де зображений один з перших в світі вантових мостів — Рибальський, на який падає метеорит.
У співпраці зі скульптором Юлією Бєляєвою, яка для своїх робіт сканує реальних людей і потім друкує 3D-форми, креативна команда ЦУМ розробила дизайн останньої 8-ї вітрини. У ній представлена серія скульптур, в яких художниця втілила модифікацію образу людини в момент використання сучасних технологій, віддзеркалюючи внутрішнє бачення чи бажане прийняття себе.
ЦУМ запрошує відвідати public talk «Краса в недосконалості», і дізнатися історію створення арт-вітрин безпосередньо з вуст авторів!
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

матеріалів розділу Life