День фотографа: 15 Instagram-акаунтів, які викликають захват

Топ 15 акаунтів фотографів (Фото:instagram.com/hannes_becker/)
12 липня світ відзначає Всесвітній день фотографа. НВ зібрав 15 акаунтів професійних фотографів з усього світу, на які варто підписатися для натхнення.
День фотографа, який щорічно святкується 12 липня, пов’язаний відразу з двома історіями: Святої Вероніки та Джорджа Істмена.
Свята Вероніка — це жінка, котра подала виснаженому підйомом на Голгофу Ісусу Христу воду і свою хустку, на якій залишилося зображення його обличчя. А оскільки саме вона отримала Нерукотворний образ Христа, який тепер став святинею, її вважають покровителькою всіх фотографів.
Джордж Істмен, хоч і далекий від звання святого, зіграв не менш важливу роль в становленні фотографії. Адже саме цей американець заснував компанію Eastman Kodak, яка зробила фотомистецтво доступним усім.
Так співпало, що День Святої Вероніки та день народження Джорджа Істмена припадають на 12 липня, тому Всесвітній день фотографа святкується саме в цей день.
І хоча свято може здаватися виключно професійним, з появою в нашому житті Instagram, ми всі залучені в мистецтво фотографії. Усе більше людей стають і вважають себе фотографами, розвиваючись саме в цій, найбільш візуальній соцмережі. Тому з нагоди свята ми зібрали 15 неймовірних акаунтів дуже талановитих людей, які пов’язали своє життя з об'єктивом, естетикою та моментом.
Стів Маккаррі - американський фотожурналіст, удостоєний декількох фотопремій World Press Photo, якого публікують в журналах усього світу (особливо National Geographic). Прославився завдяки одному з найвідоміших фотознімків у всьому світі - «Афганська дівчинка».
Американський фотограф, який публікується в The New Yorker, The New York Times, Art Forum, Rolling Stone, виставляється в Brooklyn Museum, The Queens Museum of Art і New York’s New Museum і працює з Microsoft, Amazon, Lexus, Adobe, Nike Running, Canon, багатьма туристичними компаніями і ще величезним списком широко відомих корпорацій. Він був одним з перших фотографів, які повністю побудували свій особистий бренд в Instagram.
Цей фотограф-мандрівник, займається ще й дизайном, підприємництвом, пілотуванням, а також виробництвом космічних камер. Кол Райс розробляв фільтри й маски для Instagram, продав деякі свої дизайни Apple, створив додаток для редагування фотографій Lite, а зараз займає посаду головного креативщика в Polaroid.
Ця пара португальських мандрівників почала вести свій блог трохи більше року тому, але вже зібрала понад 700 000 фоловерів. Вся справа в щирості, романтиці та якості контенту, який вони продукують. Ракель і Мігель співпрацюють з багатьма туристичними компаніями, створили свій бренд одягу для мандрівників і пропонують своїм підписникам авторські пресети та курси фотографії на SkillShare.
Цей фотограф з Чикаго тримає у фокусі міське середовище, його потаємні кути та нетипові ракурси. Він любить показувати своїм фоловерам і клієнтам, серед яких значаться iTunes, Google, Adidas, Nike, GQ, Prada, United Airlines, реальність, необтяженную зайвими маніпуляціями.
Терон об'їхав усі 50 штатів Америки, зустрівши по дорозі свого найкращого друга пса Медді, такого ж любителя подорожей, як і він сам. У цього фотографа є велике портфоліо з професійними фото їжі, транспорту, тварин, подорожей, але, будьмо відвертими, справа в чарівному псі, який разом з господарем з’являється в найкрасивіших місцях планети.

Брутальна естетика цього німецького фотографа сильно відрізняє його від інших тревел-акаунтів. Його роботи об'єднують півтора мільйона підписників і прогресивні компанії, серед яких DJI, Olympus Cameras, Mercedes Benz, Lufthansa, Nat Geo, Tourism Germany.
Хіроакі намагається мислити за межами звичайних фотографій, тому полює на динамічні вуличні та природні пейзажі й портрети. Подорожуючи, він вбирає культури різних країн і регіонів, щоб розширити свій підхід до фотомистецтва.
Цей фотограф розповідає свої яскраві фотоісторії, надихаючись природою. Його роботи публікуються в Forbes, Huffington Post, GQ Portugal, Glamour Spain, WithNews Japan, Buzzfeed, виставляються в Лос-Анджелесі, Сан-Франциско, Парижі, Мілані. А серед клієнтів італійця Apple, Cartier, Dior, Ducati, Falconeri, Ford, HP, Jaguar, Lamborghini, Netflix, Philips, Timberland, Turkish Airlines і багато інших.
Фотограф, який називає себе аматором, але зібрав вже більше 400 000 фоловерів. Раніше він був графічним дизайнером, звідки й з’явилася любов до ліній міста, які він тепер і знімає. Своє мистецтво він визначає як PhotoGraphic. Дірк часто абстрагує образи, виділяючи форми та використовуючи повторення, щоб створити приємний оку ритм.
Цього фотографа можна вважати найбільш концептуальним у цій підбірці, адже стиль в якому він спочатку фотографує, а потім творить свої роботи просто дивовижний. Джоель вже 5 років викладає фотографію, а також співпрацює з Coca-Cola, FIFA, Yahoo, Adobe, Oprah Magazine, Mariott ArcAngel, Trevillion, PhotoNews Canada та багатьма іншими.
Цей німецький фотограф спеціалізується на пейзажній і тревел-фотографії. Якщо прогортати його аккаунт, стає ясно, що в фокусі Йоханеса вписана в пейзаж архітектура. Естетика німця наче дихає, вона яскрава, але дуже натуральна.
Ця іспанка, яка знімає переважно парні фото та портрети, відрізняється своїм стилем, затемненою обробкою та дизайном фотографій. Її роботи про сюжетну історію, ефекти та майже завжди про любов.
Якщо ви всією душею любите блакитний колір, вам варто зазирнути в аккаунт Кармен, яка живе в Новій Зеландії та ділиться історіями через об'єктив своєї камери. Вона співпрацювала з Marriott Hotels Asia Pacific, Sony, Air New Zealand, Somersby, Volkswagen NZ, Icebreaker, Northern Territory Tourism, Rainbow Beach Tourism, тревел-додатком HerePin, журналом Societe та багатьма іншими.
Цей грек ще не дуже популярний в Instagram, але його фото виділяються на тлі інших, тому він теж тут. Ставрос фотографує людей не в звичайній портретній зйомці, а з висоти пташиного польоту. Люди цього фотографа зазвичай знаходяться у воді, складаючи собою хитромудрі візерунки, які можна побачити або пролітаючи над ними, або в акаунті Ставроса.
Нагадаємо, що день фотографії святкується 19 серпня, адже в цей день 1839 року уряд Франції викупив у Луї Жака Манді Дагера патент на даггеротип, мідний прототип сучасної фотографії.
Вітаємо зі Всесвітнім днем фотографа!