Алергія на холод: фантастика чи реальне захворювання

Алергія на мороз – це звучить фантастично, проте, такий стан зустрічається нерідко. Напевно ви зустрічали людей або помічаєте у себе, що при попаданні на холод шкіра обличчя стає якоюсь горбистою, а на кистях рук з'являються червоні "зірочки".
По суті стан не є алергією в прямому розумінні, тому що немає контакту з агентами. Проте, під впливом низьких температур, особливо, на вітрі або при сильному морозі у людини на відкритих ділянках шкіри з'являється червоний висип. Рідше висипання зустрічаються на інших частинах тіла (стегна, спина, живіт).

Симптоми алергії на холод
Алергія на низьку температуру проявляється дуже індивідуально. У когось реакція може не з'являтися зовсім, у кого-то при температурі нижче 20 градусів морозу, а комусь достатньо 0°C або навіть холодного вітру. Ознаки реакції на холод наступні:
● почервоніння відкритих ділянок шкіри у вигляді дрібної червоної висипки (зазвичай просто плями на шкірі, без прищиків і виразок);
● шкіра моментально стає щільною і грубою, горбистою або шорсткою;
● при сильному натягу шкіри вона може лопатися, а з ранок може сочитися кров;
● людина відчуває поколювання, печіння, тобто чутливість збережена (на відміну від обмороження);
● по поверненню в тепло симптоми алергії на холод проходять протягом декількох хвилин (але якщо шкіра тріснула, на жаль, їй потрібен час на відновлення).
Також реакція на мороз може виражатися в риніті або кон'юнктивіті, який проявляється тільки на вулиці і протягом декількох хвилин після повернення в тепле приміщення зникає.
Причини алергії на мороз
Основна причина банальна – індивідуальна реакція на температуру. Але нерідко організм стає більш сприйнятливим до холоду, коли виснажений. При авітамінозі, хронічній втомі і стресах тіло буде болісно реагувати на будь-який подразник.
Алергія на холод - стан не є небезпечним, але неприємне
Крім цього, значення мають хронічні захворювання, які постійно крадуть ресурси організму. Не забувайте також, що за шкіру "відповідають" шлунково-кишковий тракт і печінка, тому про всяк випадок проконсультуйтеся з терапевтом або гастроентерологом. Також, можливо, знадобиться участь ендокринолога.
Профілактика алергії на холод
Реакція на холод – це не захворювання, тому конкретного лікування немає. Лікарські препарати поліпшать стан тільки, якщо алергія викликана іншими соматичними захворюваннями, на які і спрямовані лікувальні заходи. Зате доступні деякі способи профілактики висипань:
● не допускати переохолодження тулуба,
● завжди в морози носити щільні рукавички,
● обличчя змащувати живильним зимовим кремом,
● при вітрі надягати капюшон (бажано, обрамлений довгим хутром),
● підвищувати імунітет і пити вітаміни.
Алергія на холод – стан не небезпечний, але неприємний. Оберігайте свою шкіру від переохолодження, адже кожний негативний вплив прискорює її старіння.