12 способів підвищити життєвий тонус і працездатність

Тому перше правило, як залишатися бадьорим – знайти свій темп життя. Не потрібно щодня призначати зустрічі, якщо така кількість спілкування вам не до душі. І не потрібно одночасно ходити на 7 різних курсів, щоб вами захоплювалися оточуючі (скоріше вони захопляться вашими мішками під очима). Далі ми підготували кілька рекомендацій, як менше втомлюватися і підвищити свою працездатність. Вибирайте, пробуйте і практикуйте те, що вам до душі.

- Не забивайте свій день під зав'язку. Навіть роботи втомлюються від постійної активності, що вже говорити про живий організм.
- Висипайтеся. Брак сну веде до порушень роботи нервової системи, а це позначається і на інтелектуальних здібностях, і на емоційному стані.
- Уникайте стресів. У вас конфлікти на роботі, які неможливо вирішити? Змініть роботу. Проблеми в сімейному житті? Запишіться на консультацію до психолога.
- Обстежтеся і займіться лікуванням. Може ваша втома викликана проблемами з кишечником або гормональним дисбалансом.
- Приймайте вітаміни. На жаль, з їжею ми не отримуємо потрібну кількість вітамінів, мінералів й інших амінокислот. Зате в аптеках продаються спеціально розроблені комплекси, які забезпечать вас усім необхідним.
- Правильно харчуйтеся. Дотримуйтесь прописних правил: менше смаженого, газованого, мучного і цукрового, більше молочних продуктів, м'яса/риби і зелених овочів.
- Навантажуйте себе фізично. Ранкова півгодинна зарядка або пробіжка підвищать тонус вашого організму і піднімуть настрій. Також відмінно підійдуть плавання, танці та йога.
- Не байдикуйте. Звичайно, можна раз на кілька тижнів дозволити собі абсолютний вихідний. Але тільки один, інакше лінь почне розростатися і висмокче з вас всі соки!
- Плануйте. Складайте собі план на рік, квартал, місяць, тиждень і день. Тільки ніякої фантастики на кшталт вивчити англійську за місяць або заїхати в 20 місць за один день. Коли ви ставите собі фізично нездійсненні цілі, реалізувати їх, зрозуміло, не виходить, від цього з'являється почуття провини, падає самооцінка і вже нічого не хочеться робити.
- Розслабляйтеся. Не просто валяючись на дивані! Знайдіть яку-небудь активність, після якої ви будете почувати себе бадьорим і відпочилим. Займіться живописом або в'язанням, кулінарією або ліпленням, медитаціями або садівництвом.
- Розвивайтеся. Щоб знайти свою мету і хобі, важливо пробувати нове, інакше звідки вам дізнатися, що саме "ваше". Ознайомтеся з новою темою. Цікаво – продовжуйте, ні – принаймні ви стали більш ерудованими.
- Сходіть на індивідуальну консультацію до психотерапевта. Це допоможе вам розібратися в собі і знайти "свій" шлях. До того ж фахівець визначить, якщо ви таки страждаєте на депресію, і допоможе від неї вилікуватися.
І найголовніше, любіть себе і своїх близьких!