Без шкідливих речовин. Сім видів натуральних добрив, які завжди є під рукою

Натуральні добрива покращують зростання рослин (Фото:robertprzybysz / depositphotos)
Ось-ось наступить літо, сезон городів вже майже у розпалі й все актуальнішою стає тема добрив.
Усі, хто не перший рік садять овочі на городі, розуміють, що їхнє підживлення в процесі росту має дуже важливу роль. Обираючи між добривами, не варто забувати про ті, які завжди є під рукою і до того ж є абсолютно натуральними.
Які натуральні добрива для саду та городу є вдома в кожного
Шкаралупа яєць
Не викидайте шкаралупу від яєць, вона багата корисними речовинами і особливо кальцієм. Шкаралупа ефективно розкисляє землю і допомагає боротися зі шкідниками. Вона ідеально підходить для піщаних ґрунтів. Найефективніше додавати в лунки під час посадки рослин подрібнену шкаралупу, також нею можна мульчувати ґрунт.
Лушпиння від цитрусових фруктів
Настій цитрусових лушпайок, завдяки великій концентрації ефірних олій, ідеально підходить для удобрення ґрунту і боротьби зі шкідниками. Візьміть лушпайки і воду в пропорції 1:1 і відставте їх настоятися на кілька діб, профільтруйте і обприскайте листя рослин і ґрунт під ними. Робіть це рано вранці або після заходу сонця, щоб воно не потрапило на рослини.
Картопляне лушпиння
У складі картопляного лушпиння багато калію і йоду. Для використання як добрива їх необхідно висушити, подрібнити, відварити, остудити і полити рослини під корінь.
Гуща від кави
Гуща від кави ідеально підходить для рослин, які люблять кислий ґрунт. Наприклад, це можуть бути помідори, морква або диня. Додайте 200 г гущі в 10 л води і залиште настоятися на добу. Добриво для поливу рослин, зокрема квітів, готове. Також кавовою гущею можна мульчувати ґрунт. Вона допомагає зберігати вологу і відлякує шкідників.
Молоко
У складі молока дуже багато мінеральних речовин. Воно ідеально підходить для підживлення огірків, а також його використання допомагає при боротьбі з грибковими захворюваннями у рослин. Обприскувати рослини молоком можна з періодичністю три-чотири рази протягом двох тижнів.
Настій із трави
Будь-яку траву з ділянки необхідно замочити у воді на півтора-два тижні. Ємність із замоченою травою потрібно щільно закрити таким чином, щоб кисень у неї не потрапляв. Отримане добриво можна підливати під овочеві культури. Для того щоб розчин перебродив ефективніше, в нього на час відстоювання можна додати будь-який кисломолочний продукт, у якого закінчився термін придатності.
Попіл
Попіл багатий на мікроелементи і має лужну реакцію. Найчастіше його використовують у період передзимового перекопування ґрунту. Також попіл можна додавати до складу субстратів і, разом з ними, в місце посадки рослин.