Чим вище, тим надійніше. Чому багатоповерхові будинки вважаються надійним укриттям — пояснення інженера-конструктора

Найнадійніші висотні монолітно-каркасні будинки (Фото:avtor_hell / depositphotos)
Війна показала, що сучасні монолітно-каркасні будинки майже не зазнають руйнувань під час обстрілів.
Спеціально для NV інженер-конструктор Дмитро Макагон розповів, чому сучасні висотні будинки є досить безпечним притулком під час повітряних тривог і де краще ховатися, проживаючи в такій будівлі.
Відразу ж хочемо сказати, що ідеальним безпечним місцем, де можна сховатися від обстрілів, є спеціально побудоване для цього бомбосховище, його неможливо порівняти з жодним іншим приміщенням, але якщо порівнювати конструкцію сучасних висоток з іншими будинками, то вони знаходяться в більш виграшному становищі при ворожих обстрілах.
«Найбільш надійними є сучасні монолітно-каркасні будинки. Їх конструкція розрахована на те, щоб не зазнавати прогресуючих обвалень. Ми це бачили на прикладі будинку на проспекті Лобановського у Києві, де після прильоту будівля не впала, і люди досі продовжують там жити.
Хоч би як це дивно звучало, особливо безпечні саме висотні будинки. Так, з одного боку, в них легко потрапити, але через те, що вони висотні — їх будують з більш масивними несучими конструкціями, щоб вони банально встояли і в мирний час".
За словами інженера, у конструкціях таких будинків зазвичай багато так званих ядер жорсткості — маються на увазі ліфтові шахти чи сходові клітки. «Є таке поняття, як незадимлювана сходова клітка — тобто не та, яка із зовнішньою галереєю, а та, яка знаходиться в середині будинку та класифікується як Н4. Це такий бетонний колодязь без вікна. Він є найбезпечнішим місцем під час несподіваного обстрілу: туди можна швидко потрапити прямо з квартири, за нормами там є евакуаційний вихід та відповідний тиск повітря».
Слід врахувати, що такий колодязь є тільки в монолітно-каркасних будинках, вищих за дев’ять поверхів. Якщо будинок, в якому ви проживаєте, нижчий, то при обстрілі вам краще виходити з квартири в загальний коридор без вікон. У цьому випадку між вами та вулицею будуть додаткові 25 см, які не йдуть у жодне порівняння з квартирними перегородками.
Також у монолітно-каркасних будинках досить безпечні й підвали, адже шансів того, що станеться прогресуюча руйнація будинку та ви опинитеся під завалами, небагато. Головне, перед тим, як ховатися в них, перевірити, щоб там не було зайвого мотлоху та були вільні запасні виходи.
- Пережити травматичний досвід. Як вижити та допомогти іншим, якщо ви потрапили в терористичну атаку
- Під час тривоги вдома. Де ховатися у квартирі мешканцям панельних багатоповерхівок — рекомендації інженера-конструктора
- Рекомендації інженера-конструктора. Де найбезпечніше перебувати у квартирі під час обстрілів