Коли шахеди атакують. Як зміцнити вікна та захиститися від уламків під час вибухів

Розбиті від вибухів шибки (Фото:Тім Артербері / unsplash)
Почастішали атаки дронів на мирне населення, і ми нагадуємо про те, як можна зміцнити вікна вдома.
Шибки розлітаються на дрібні уламки й кожен з них, на жаль, це загроза нашому життю. Окрім уламків, останнім часом, у квартири до людей стали потрапляти й частини дронів, які влітають у вікна на величезній швидкості.
Головне наше завдання в ситуації, що склалася, — убезпечити себе від можливих наслідків прильотів. Залишатися живими, здоровими та не доставляти зайвих проблем службам порятунку, медикам, друзям та родичам.
Як зміцнити вікна та убезпечити себе від наслідків атак безпілотників і ракет
Скотч чи малярна стрічка
Вже ні для кого не секрет, що вікна найкраще заклеювати скотчем чи малярною стрічкою. Вони утримують скло під час вибуху або ударної хвилі та не дають йому розлетітися на дрібні уламки. Нагадуємо, що клеїти скотч чи стрічку потрібно по всьому периметру скла, від рами до рами по всій ширині та довжині скла. Для більшої надійності проклеювання можна здійснити як з внутрішнього, так й з зовнішнього боку вікна.
Мішки з піском
Мішками з піском зміцнили вікна перших поверхів багато мешканців приватних будинків та власники салонів та магазинів, розташованих на перших поверхах. У домашніх умовах їх можна укласти на підвіконня, зручніше це зробити до середини вікна. Якщо закрити скло повністю, до кімнати не потраплятиме денне світло.
Дерев’яні чи фанерні щити
Різні щити, які багато хто встановлює на вікна, закривають світло та не захищають від уламків. Вони лише пом’якшують силу ударної хвилі. Щоб скло не розліталося під час використання щита, його потрібно додатково зміцнити скотчем або малярною стрічкою.
Альтернатива скотчу, малярній стрічці, щитам та мішкам
Якщо ви опинилися в ситуації, коли під рукою немає всіх вищезазначених засобів для зміцнення вікон, а зробити це необхідно, скористайтеся підручними засобами.
- Заклеїти шибки можна широкими смужками щільної тканини або папером. Якщо під руками немає клею, а можна використовувати навіть канцелярський, промажте смуги розмоченим господарським милом.
- Замість мішків з піском можна використовувати землю для домашніх рослин, яку багато хто купує для пересадки кімнатних квітів про запас. Крім неї, уламкам можуть перешкодити розлетітися стоси книг, щільно укладені на підвіконня або подушки. Їх можна прокласти й поміж рамами.
- Щоб скло не розлетілося вщент, вікна залишають щільно зачиненими, але не закритими на заглушку, а на підвіконня встановлюють пластикові 5−6 літрові баклажки, наповнені водою. Під час вибуху вони пом’якшують вплив ударної хвилі на скло. У результаті вікно відчиняється, а скло не розбивається. Баклажки падають на підлогу, і теж залишаються цілими.
- Замість дерев’яного або фанерного щита можна використовувати шафу, пересунуту прямо під вікно. Зважайте на те, що й в цьому випадку в кімнаті будуть проблеми з денним освітленням.
Нагадуємо, під час тривог потрібно перебувати якнайдалі від вікон і не забувати про правило двох стін.
- «Після прильотів ми перекриваємо вікна дерев’яними щитами і відновлюємо роботу»: українці розповідають про умови роботи під час війни
- При істериках та стресових реакціях. Як підтримати дитину під час повітряної тривоги та вибухів
- Як пережити досвід війни. Психологи розмірковують про 10 ситуацій, з якими зараз найчастіше звертаються мами з дітьми