Резервне джерело. Що таке портативна електростанція та як її вибрати

Електрика (Фото:Anastasia Latunova / pexels)
Питання резервного джерела живлення під час війни гостро постає перед кожним мешканцем нашої країни.
Для того, щоб користуватися вдома кількома побутовими приладами одночасно та практично безперервно, при цьому заряджати гаджети та працювати на ноутбуці, необхідне додаткове джерело живлення. І якщо ті, хто мешкають у приватних будинках, можуть скористатися генератором, то мешканцям багатоквартирних будинків такий варіант категорично не підходить. Їм варто звернути увагу на практично безшумні та екологічніші портативні електростанції.
Як працює портативна електростанція
Відносно невеликий за розміром пристрій, по своїй суті - повербанк, тільки великий, який може заряджати всю техніку у вашій квартирі.
Заряджається станція від розетки або завдяки сонячним батареям або прикурювача в автомобілі. Заряджання відбувається дуже швидко. За годину, півтори ви отримуєте повністю заряджений пристрій.
Як правило, станції від 500 до 2000 Вт мають від однієї до кількох розеток та кілька портів USB. Портативна електростанція не перевищує розміри взуттєвої коробки та легко переноситься по квартирі.
Які прилади та за яким принципом можна підключати до портативної електростанції
Усі електростанції мають обмеження щодо навантаження. Станції місткістю 3,6−25 кВтг можуть забезпечити електрикою весь будинок на кілька днів. Менш потужні не потягнуть роботу пральної машини, сушарок та обігрівачів.
Вибираючи станцію та читаючи її параметри, враховуйте, що, наприклад, стандартний зарядний пристрій для телефону споживає до 18 Вт, мікрохвильова піч від 600 до 1200 Вт.
У характеристиках кожної станції обов’язково має бути прописана кількість ват-годин. Станції від 300 Вт можуть забезпечувати енергією кілька гаджетів одночасно. Потужність 1000 Вт дозволяє підтримати роботу найбільшої побутової техніки: пральної машини, холодильника, телевізора, кондиціонера.
Перевага портативної електростанції перед іншими зарядними пристроями незаперечна, але суттєвий нюанс — її вартість від 300 до 3000 у.о., на жаль, не дозволяє скористатися її можливостями більшості людей.