П’ять порад. Як правильно вмикати електроприлади після відключення світла

При регулярних відключеннях електроенергії в Україні потрібно правильно користуватися електроспоживаючими приладами (Фото:Kenny Eliason/unsplash)
У ДТЕК пояснили, як правильно включати електроприлади після відключень електроенергії.
«При відновленні електропостачання після них багато споживачів відразу вмикають потужні електроприлади. Така сама ситуація і з включеннями після відновлень знеструмлень через бойові дії. Це спричиняє одночасний значний ріст навантаження та аварії на електромережах. Як наслідок — мешканці повторно лишаються без світла, але вже не через стабілізаційне відключення, а через аварію на локальних мережах. Щоб цього уникнути, ДТЕК Донецькі електромережі просить своїх клієнтів дотримуватись простих правил розумного енергоспоживання», — розповіли у компанії.
Як правильно вмикати електроприлади після відключення світла
1 Якщо світло зникло через стабілізаційне відключення за графіком, потрібно відключити від мережі всі енергоємні прилади: пральні машини, чайники, бойлери, електронагрівачі, електроопалення, електроплити. Також потрібно вимкнути світло в приміщеннях, де в цей час не перебувають люди.
2 Після повернення світла одночасно не можна вмикати всі енергоємні прилади (обігрівачі, бойлери, електроплити, електрочайники тощо). Якщо у вас вдома декілька енергоємних приладів, обмежтесь увімкненням в мережу одного приладу, а інший вмикайте в інший період часу, обов’язково відключивши попередній.
3 Енергоємні прилади, які мають таймери включення, запрограмуйте на роботу в нічний час з 00.00 до 06.00 ранку. Це можуть бути пральні та посудомийні машини, мультиварки, бойлери, тепла підлога тощо.
4 Споживачам, які мають в користуванні електродвигуни та помпові станції, рекомендуємо їх відключати від мережі (електродвигуни дають надзвичайно високе навантаження на електромережі під час свого пуску). Включайте їх в мережу за 20−30 хвилин після появи електроенергії;
5 Бізнес-клієнтів просимо відмовитись від використання зовнішнього освітлення фасадів офісів, ресторанів, торгових центрів;
Нагадаємо, раніше НВ розповідав, як підготуватися та вижити при відключенні електроенергії взимку. Час, витрачений на підготовку до зимового відключення електроенергії, може означати різницю між комфортом та виживанням у темряві.
- Це має сенс. Українцям розповіли, які прилади необхідно вимкнути з розеток та чому потрібно активно економити електроенергію
- «Мережі не витримують пік споживання». Чому електроенергію в областях України можуть вимикати не за графіками
- «Система працюватиме більш стабільно». Чи можливий в Україні блекаут та чи має сенс економія електроенергії споживачами — експерт