Не лише декор. Як підвищити температуру повітря в кімнаті за допомогою біокаміна

Вогонь, що зігріває (Фото:Marek Piwnicki / pexels)
Альтернатива традиційним камінам відмінно підходить для квартир — біокаміни, які раніше вважалися виключно елементом декору.
З початку війни ми стали розбиратися практично у всіх альтернативних пристроях для обігріву приміщень і якось випустили з уваги біокаміни, вважаючи їх красивою, але марною для виживання річчю. І дарма. Виявляється, за допомогою самостійно встановленого каміна можна підвищити температуру повітря у кімнаті на чотири градуси.
Поетапний експеримент по використанню біокаміна провела продюсер YouTube шоу Крафтові подорожі, куратор благодійного проекту Безпечнемісце Ганна Горкун.
Ганна Горкун
Поетапна фотоінструкція з використання біокаміна

Біокамін — пристрій із вбудованим тепловим блоком або, якщо називати простіше — пальником, що спалює спеціальну рідину для розпалювання — біоетанол. Один літр рідини може горіти від трьох до шести годин.

Пристрій дає живе полум’я, не виділяє дим, у ньому не залишається попіл. Є кілька видів камінів: настінні, вбудовані та переносні. Останні особливо зручні тим, що можна встановити у будь-якій частині кімнати. Створити там неповторну затишну атмосферу та зігрітися. А потім, якщо знадобиться, перенести душевну атмосферу до іншого приміщення.

Правила безпеки навіть дозволяють розмістити біокамін під телевізором. У цьому випадку головне, щоб лінія полум’я знаходилася за метр від проводки.

Користуючись біокаміном, обов’язково провітрюйте приміщення. Не забувайте — полум’я поглинає кисень. Не ставте камін біля штор і не залишайте його догоряти на ніч.
