Ажіотаж на трикотаж. Де і як обрати актуальні трикотажні речі
НВ розповідає, на що звернути увагу під час покупки трикотажних речей, як не витрачати зайвого на річ, яку доведеться викинути наступного ж сезону. Та головне — де купити стильні трикотажні речі від українських брендів зі знижками.
Що спільного у священника Уільяма Уолбріджа з XV століття, дизайнерки Ельзи Скіапареллі з ХХ та сучасної виконавиці Тейлор Свіфт? Несподівано, але трикотаж! Перший винайшов в’язальну машину, друга ввела трикотажні речі у світ високої моди, а третя зробила светр та кардиган справжніми героями своїх хітів, записаних під час карантину.
Саме нова посткарантинна реальність і створила ідеальні умови, аби ми раз по раз згадували про трикотаж: соціальні та модні тенденції зосереджені на домашньому способі життя, пріоритезації здоров’я та комфортизації усього, що нас оточує. Зокрема і одягу. Нові цінності прослідковуються і в колекціях світових модних будинків, і в гардеробах пересічних українців: мінімалізм, спорт і спорт-кежуал тримають панівні позиції, а трикотаж стає вічним супутником цих стилів. І наших шаф.
І якщо з необхідністю додати трохи трикотажу до наших костюмно-джинсових гардеробів ми повністю погоджуємося, то як обрати — часто не знаємо. Разом з проєктом Всі. Свої розкриваємо невеличкі трикотажні хитрощі.
Як обрати трикотажні речі
З усього розмаїття трикотажних речей обирайте ті, які не доведеться викидати наступного сезону. «довгожителями» можуть стати ті светри, кофти, шапки та штани, які:

а) не втратять актуальності;
б) не зіпсуються під час носки.
Тому перший критерій для вибору — візуально-естетичний. Нещадно відкидайте усі варіанти з надлишковим декором та застарілі фасони. Лишайте до вибору тільки моделі лаконічного крою, мінімалістичні, з простими формами та зрозумілим кроєм. Це невмируща база, яка прослужить вам довгий час і рятуватиме образ у будь-якому стилі, а не псуватиме його. Звісно, тут є місце цікавим деталям, але ви маєте бути певні, що вони відображають дух часу. Асиметричний низ, «рвані» деталі, імітація корсетів і бахрома: стильний трикотаж із декором — це тема для окремої розмови.
Повернемося до базового трикотажу: усі речі, що пройдуть «модну цензуру», слід ретельніше перевірити на якість, адже це одна з головних умов вашої довгої дружби. Тут є кілька пунктів:

- Зверніть увагу на фактуру трикотажу. Для цього розкладіть річ на горизонтальну поверхню і подивіться, чи є перекоси на тканині. Тільки якщо одяг лежить ідеально рівно, можна сміливо купувати новий топ, кардиган чи костюм.
- Далі — ще ближче «знайомство». Візьміть до рук річ і потягніть її, а потім відпустіть. Якщо протягом 20−30 секунд тканина прийме той самий вигляд, тоді вона якісна. Водолазки та светри, які «збираються» довше, імовірно розтягнуться після кількох прань.
- Придивіться до швів. Вони мають бути пласкими, дрібними, подвійними, з обробленими краями тканини. Укріплені спеціальною стрічкою плечові шви також є додатковим сигналом до покупки та ознакою, що виробник небайдужий до деталей і якості своїх речей.
- Найочевидніше, але те, чим часто нехтують, — етикетка. Вивчіть склад тканини і поради з догляду. Часто ми грішимо агресивними засобами та машинним пранням, тому речі псуються раніше, ніж могли би. А купувати трикотаж краще той, де натуральні та штучні волокна мають співвідношення 70 на 30 або 80 на 20. Дехто вважає, що в тканину слід додавати не більше 5% еластану для міцності. Скоріше за все, ідеальне поєднання ви маєте знайти для себе індивідуально. Але вироби з більш ніж 50% синтетики все ж краще не купувати.
- Також під час шопінгу важливо пам’ятати, куди саме і в яку погоду ви одягатимете цю трикотажну річ: оцініть щільність полотна, його товщину та еластичність. Занадто тонка тканина може підкреслити недоліки фігури, занадто товста — збиратиметься складками у багатошарових образах (під блейзером чи оверзайз сорочкою, наприклад). Тому перед покупкою доведеться проаналізувати не лише властивості трикотажу, а й потреби свого гардеробу.

Де купити стильний трикотаж від українських брендів
Тим, хто саме відкрив полювання на якісні та стильні трикотажні речі, можна вже записувати 13−14 лютого у планувальник: найбільша платформа українських брендів Всі. Свої проведе цього вікенду перший сейл року. На маркеті Великі знижки збереться 150+ українських брендів, серед яких будуть і виробники трикотажу. Ми обрали сім найвдаліших позицій, які можна сміливо додавати до шопінг-лістів:
В’язана сорочка Credo Wool
Нетривіальне поєднання сорочкового фасону та трикотажного полотна від бренду, що створює в’язані речі ручної роботи. Склад: 70% кід-мохер та 30% поліамід.
На маркеті річ продаватиметься із 30-відсотковою знижкою: за 1820 грн замість 2600.

Чоловічий светр Garrt
Базова річ, що пасуватиме до різних за стилями чоловічих гардеробів. Джемпер містить 50% вовни та 50% акрилу.
Стара ціна 1120 грн, на маркеті річ вартуватиме 784 (знижка 30%).

В’язаний берет Hat&Scarf
Бренд аксесуарів ручної роботи пропонує зимові образи оживляти яскравим в’язаним беретом з шерсті (50%) та акрилу (50%).
Його можна придбати зі знижкою 30%: за 280 гривень замість 400.

Светр із в’язаними косами Knitlab
Той самий випадок, коли декор може бути актуальний: светр з косами має гарний склад (50% вовна, 30% ангора, 20% акрил) та не менш гарну знижку 50%.
Його можете отримати за 1995 грн замість 3990.

Трикотажний костюм Langora
Гостромодна позиція — розслаблений трикотажний костюм з простим кроєм. У складі 45% вовни, 35% віскози та 20% ПЄ.
Ціна знизиться 40%: на маркеті костюм вартуватиме 1650 грн замість 2750.

В’язана сукня Rito
Маленька чорна сукня зі світу трикотажу має у складі 50% шерсті та 50% поліакрилу.
Продаватиметься зі знижкою 50%: з 2800 грн ціна знизиться до 1400.

Сукня-светр Selfie by Deeva
Подовжений об'ємний светр з трендовим замочком на 80% складається з мериносової вовни. На сейлі позиція матиме 20-відсоткову знижку.
Купити річ можна за 1480 грн замість 1850.
