Регулярне вживання алкоголю зменшує ризик серцевої недостатності - вчені
За твердженням професора Імре Джансзькі, алкоголь справляє позитивний вплив на організм, якщо вживається в помірних кількостях, повідомляє Independent. Він також зазначає, що не має значення, що саме вживає людина – пиво, вино або спирт, адже всі алкогольні напої позитивним чином позначаються на виробленні в організмі «хорошого» холестерину, який сприяє очищенню артерій від «поганого» холестерину.
- Читайте також: Медики розвінчали сім найбільш поширених міфів про алкоголь
«Між іншим, саме алкоголь сприяє виробленню «хорошого» холестерину. Але з іншого боку алкоголь може призвести до підвищеного артеріального тиску. Тому краще вживати алкогольні напої в помірних кількостях, але відносно часто», - говорить він.
У дослідженні, результати якого були опубліковані в науковому виданні International Journal of Cardiology, брали участь більше 60 тисяч людей. На момент початку дослідження, в період з 1995 по 1997 рік, ні в кого з учасників не було виявлено проблем з серцем. До кінця дослідження, в 2008 році у 1,588 чоловік виявилися проблеми з серцем. Ризик серцевої недостатності виявився найвищим серед тих, хто рідко пив, утримувався від алкоголю або пив надмірно багато.
Таким чином, люди, які вживають алкоголь в помірних кількостях від трьох до п'яти разів на тиждень, на 33 відсотки рідше страждають від серцевої недостатності, чим непитущі люди. Однак у тих, хто вживає алкоголь більше п'яти разів на тиждень, ризик проблем з серцево-судинною системою зростає.
«Зв'язок алкоголю зі здоров'ям серця був вивчений у багатьох країнах, включаючи США і Південну Європу. Результати були такими ж, однак модель споживання спиртних напоїв у цих країнах сильно відрізняється від Норвегії. Наприклад, в таких країнах, як Франція і Італія, дуже мало людей не вживає алкогольні напої», - говорить Джансзькі.
- Читайте також: Надлишок сну і недолік фізичної активності шкідливий для здоров'я, як куріння і алкоголь
Слідкуйте за найцікавішими новинами розділу НВ STYLE у Facebook та Вконтакті
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

матеріалів розділу Life