Посміхайтеся і дзвоніть друзям. Учені назвали 13 способів уникнути стресу в період зимових свят

19 листопада 2015, 21:07
Щоб уникнути нервування під час святкової метушні, фахівці радять враховувати кілька цінних рекомендацій

Свята – це одночасно найбільш чудовий, і найбільш напружений час року, пишуть журналісти Business Insider. Однак, якщо слідувати корисній дюжині порад, можна запобігти появі негативних емоцій.

Відео дня

13 порад, які допоможуть упоратися зі стресом у святковий сезон, виглядають так:

Складіть план гри.Організованість і чіткий список справ допоможе сконцентруватися на головному і не нервувати через дрібниці. Це також позбавить від метушні, коли все потрібно зробити в останню хвилину.

Зробіть глибокий вдих. В момент, коли людина відчуває себе на грані нервового зриву, їй слід вийти з кімнати і глибоко подихати. Спокійне дихання оптимізує кров'яний тиск і допомагає налаштуватися на успіх.

Не беріть на себе занадто багато. Експерти радять встановлювати перед святом реальні для виконання завдання. Не варто дивувати друзів безліччю вишуканих страв, якщо господиня буде постійно стурбована тим, що не подужає їх приготування.

Знайте ознаки стресу. З кожним днем кількість ситуацій, які викликають нервування, зростає. Щоб не упустити момент, коли просте хвилювання переросте в стрес, важливо знати декілька фізичних симптомів. Серед них дратівливість, втома, головний біль, розлад шлунку та поганий апетит.

Заздалегідь розраховуйте бюджет свята. Згідно з недавнім опитуванням Американської психологічної асоціації, гроші є одним з головних факторів напруженого стану.

© Ricardo Maranhão Marques/Flickr
© Ricardo Maranhão Marques/Flickr Фото:

Харчуйтеся з розумом. Під час зимових свят завжди хочеться ситно поїсти, однак дієта впливає на рівень стресу. Не переїдайте і, тим паче, не пийте занадто багато спиртного. Центр з контролю та профілактики захворювань США заявив, що алкоголь лише посилює стрес.

Побільше смійтеся. Спілкування з близькими і спогади, що викликають сміх, допомагають впоратися з будь-якою роздратованістю.

Не забувайте спілкуватися з друзями. Друзі надають ту моральну (а часто – і матеріальну) підтримку, яка важлива при боротьбі зі стресом. Опитування Американської психологічної асоціації показало, що 43% респондентів, які відповіли, що їм немає з ким порадитися, відчувають постійну нервову напруженість.

Слухайте музику. Музика впливає на серцевий ритм. Щоб заспокоїтися і зменшити злість, слід включити ніжні мелодії, класичні композиції або звуки природи.

Не сидіть на одному місці. Фізичні вправи, прогулянки по парку підвищують рівень ендорфінів, тим самим знижуючи схильність до стресів.

Висипайтеся. Міцний сон дозволяє залишатися зосередженим і здоровим протягом усього дня.

Не пускайте проблему на самоплив. Якщо людина відчуває, що знаходиться в стані стресу, вона повинна негайно з ним боротися. Інакше проблема може набути хронічного характеру.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Консультуйтеся з лікарем. Якщо людина, що відчуває тривогу і пригніченість, сама не знає, як з цим впоратися, немає нічого ганебного в тому, щоб звернутися до фахівця.

Показати ще новини
Радіо NV
X