15 мішків з секонд-хенду. Художник з костюмів розкрила секрети створення образів для кліпу ONUKA
У понеділок, 9 грудня, гурт ONUKA представив свою шосту відеороботу. Це кліп на пісню ZENIT з альбому MOZAЇKA. Художник з костюмів розповіла НВ Style, як створювалися костюми.
Свій шостий кліп гурт ONUKA присвятив красі навколишнього світу. Представляючи кліп лідер гурту Ната Жижченко розповіла, що вона сподівається, що завдяки відео люди побачать все те, прекрасне, що їх оточує. Вона хоче нагадати людям про те, що іноді потрібно зупиниться і відчути щастя тут і зараз.
Кліп вийшов дуже метафоричним і казковим, завдяки його режисерові Євгену Філатову і художнику з костюмів Лесі Патоці, яка працює з ONUKA з дня заснування групи.

Як зізналася Леся Патока на своїй сторінці у facebook, останні 38 годин перед зйомками кліпу вона і її команда провели без сну. А на створення всіх героїв було менше тижня.
Крім того, художник зазначила, що їй подобається ідея переробки матеріалів. А сам кліп став чудовим прикладом руху sustainable fashion, етичного ставлення до моди в контексті турботи про навколишнє середовище, який набирає популярність в усьому світі. Адже усі матеріали для костюмів були придбані на столичних секонд-хендах.
Еклектика в кожній деталі
Кліп вийшов казковими і еклектичним. Щоб розкрити головну ідею кліпу — посвяту красі навколишнього світу, Леся Патока змішала в костюмах і інших деталях — національні елементи характерні для різних народів світу: українські, мексиканські, японські, африканські, але в кожному з героїв збереглися українські етнічні мотиви.

Так, український народний інструмент — трембіта доповнений мексиканськими етнічними елементами. У вбранні цимбаліста читаються китайські мотиви, в той же час як в масці використані українські орнаментальні стрічки, черепашки і нитки. Музикант, який грає на телінці, став самураєм, барабанщики — буйволами.




Сукня з гардин, обладунки з курток
Для роботи над костюмами команда купила 15 мішків вторсировини і одягу на секонд-хендах: штучне хутро, кардигани в стилі етно, білі светри з виразною фактурою для костюмів птахів, куртки і плащі з різними текстурами для «самурая».
Червону сукня для першого образу ONUKA пошито з чотирьох гардин, і декоровано краєм покривала.

Сіро-чорна сукня для другого образу — це фрагменти величезних декоративних наволочок.

На головні убори для Нати Жижченко пішло 7 кг сережок та інших прикрас. Кожен головний убір важить близько 3 кг.


В основі костюма для танцюриста — пальто, декороване «локшиною» з трикотажу. На локшину пішло два мішка худі, світшотів, кардиганів і футболок. На птахів і риб пішло понад 15 речей. Костюми для них створені в техніці печворк. А на костюм самурая пішли плащі і куртки зі штучної шкіри.





Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.