Названі 5 найкращих стратегій боротьби із занепокоєнням та страхом за Дейлом Карнегі

9 листопада 2015, 18:05
Фахівці визначили найбільш ефективні способи перемоги над страхом і тривожністю

Експерти проаналізували працю видатного психолога Дейла Карнегі "Як перестати турбуватися і почати жити", і встановили 5 найбільш дієвих порад для усунення хвилювання, повідомляє Time.

Відео дня

На написання книги "Як перестати турбуватися і почати жити" Карнегі надихнули його студенти. Під час викладання у Юнацькій християнській асоціації у Нью-Йорку, психолог помітив, що зайва тривожність була спільною проблемою усіх учнів, незалежно від спеціалізації чи способу життя.

5 найкращих стратегій боротьби зі щоденним страхом виглядають так:

1. Готуйтеся до гіршого

Коли людина пригнічена особистими або професійними тривогами, позбутися від них допомагає простий триступеневий метод. Спочатку треба з'ясувати для себе, що є найстрашнішим з того, що може статися. Потім слід прийняти такий варіант як можливий. Зрештою, потрібно придумати шлях поліпшення такого результату.

© lord-jim/Flickr
© lord-jim/Flickr Фото:

Цей метод заснований на історії інженера Вілліса Керрієра. У період роботи в компанії Buffalo Forge Керрієр виявив, що нова система газоочистки, розроблена його фірмою, недостатньо ефективна.

Керрієр зрозумів, що найгірше для компанії - втрата 20 тисяч доларів. Він змирився з цим фактом і став думати над виходом із ситуації. Незабаром компанія купила нове обладнання на суму 5 тисяч доларів і проблема була вирішена. Завдяки цьому Buffalo Forge зберегли 15 тисяч, які могли втратити.

2. Дивіться на факти об'єктивно

Щоб менше нервувати, треба бути чітко впевненим у всіх деталях ситуації. Карнегі пропонує два шляхи об'єктивного збору фактів. У першому випадку людині треба уявити, що вона шукає інформацію не для себе, а для когось іншого. Це дозволить мислити менш емоційно, а більш розважливо.

У другому випадку треба уявити себе адвокатом, виступаючим з протилежного боку, і зібрати факти проти себе. Маючи об'єктивні дані по всім сторонам питання, можна бачити більш ясну картину ситуації і менше про неї переживати.

3. Завжди шукайте потенційне рішення проблеми

Замість того, щоб панікувати і думати про неможливість виходу із ситуації, краще знайти рішення проблеми і назавжди про неї забути.

© PublicDomainPictures/Pixabay

© PublicDomainPictures/Pixabay Фото:

Карнегі пише, що Леон Шимкін, голова видавництва Simon and Schuster, придумав, як легко скоротити тривалість своїх нарад на 75%. Щоразу, коли колеги зверталися до нього з масою проблем, він просив їх, перш ніж скаржитися, відповісти на чотири запитання: У чому полягає проблема? Які причини її виникнення? Які всі можливі рішення? Яке рішення ви пропонуєте?

Після встановлення такої системи роботи Шимкін зазначив, що колеги стали приходити зі своїми проблемами дедалі рідше. Дуже скоро вони зрозуміли, що рішення, здавалося б складного завдання, лежить у них перед носом. Просто замість занепокоєння треба сісти і добре все обдумати.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

4. Пам'ятайте про закон великих чисел

Цей закон описує ймовірність певної події. Карнегі стверджує, що найчастіше те, про що сильно турбуються люди, малоймовірно в реальності.

Психолог пише, що у військово-морському флоті США використали закон великих чисел для підняття бойового духу моряків. Службовці, яких призначали на танкер, що перевозить високоотановий бензин, боялися, що загинуть від вибуху при потраплянні торпеди.

Керівництво заспокоїло моряків, надавши точну статистику: зі 100 танкерів, постраждалих від торпед, 60 залишилися на плаву і лише 5 потонули менш ніж за 10 хвилин, залишивши екіпажу час для евакуації.

5. Використовуйте систему стоп-лоссів

Стоп-лосс - це тактика гри на торговій біржі, що застосовується для обмеження можливих збитків. Це працює так: людина купує акцію за ціною 100 доларів за штуку і встановлює стоп-лосс на позначці 90 доларів. Як тільки котирування спадають до рівня 90 доларів, фінансовий гравець без проблем і переживань продає акцію.

Використовувати цей принцип можна й у звичайному житті. Зокрема, сам Дейл Карнегі колись намагався писати романи, однак після двох років безуспішних спроб він вирішив зафіксувати свої втрати і повернутися до викладання і написання тільки наукової літератури.

Показати ще новини
Радіо NV
X