Яскравий акцент. Вісім брендів, які перетворили українську хустку на стильний аксесуар для повсякденного гардероба

Діджейка Дар’я Коломієць у хустці Oliz (Фото:@Oliz/Instagram)
Сьогодні, 7 грудня, у світі відзначають свято — День української хустки. HB Life знайомить із українськими брендами, що повертають хустки до повсякденного гардероба.
Хустка — це не просто аксесуар, який займає одне з чільних місць серед популярних аксесуарів у будь-яку пору року. Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну українці зробили хустку як річ, яка дає можливість висловитись, розпізнати свого за кордоном, розповісти світу про Україну і нагадати про війну.
І українські дизайнери запропонували безліч стильних і цікавих варіантів. Вони запропонували принти у кольорах українського прапора, традиційної народної вишивки та орнаменту і навіть принти, що відтворюють мозаїку, створену в стилі української документалістики.
Сучасні хустки носять, як шийну хусточку, шалик, прикрасу для волосся, пояс, браслет і, звичайно ж, як головний убір. НВ Life розповідає про найцікавіші бренди, що переосмислили хустки і косинки (спрощений варіант хустки), які носили наші бабусі, перетворивши їх на стильний аксесуар для будь-якої пори року.
Bervy
Український бренд Bervy відтворює у шовкових хустках мозаїки з різних куточків України (від Запоріжжя до Івано-Франківська, від Херсона до Львова, від Житомира до Маріуполя), створені українськими художниками-монументалістами, зокрема твори Алли Горської, Віктора Зарецького, Галини Зубченко, Бориса Плаксія та Григорія Пришедько.

Oliz
Київський бренд Oliz робить шовкові хустки, а до створення малюнків залучає українських художників, постійно поповнюючи колекцію. А після початку повномасштабної агресії Росії проти України бренд присвятив Україні цілі серії хусток, зокрема хустку із соняхами у кольорах українського прапора, блакитну хустку Мирне небо, хустку Борщ, хустку Лікарські рослини тощо.

Dodo Socks
Бренд шкарпеток Dodo Socks також потішив оригінальним аксесуаром— хусткою унісекс, присвяченою 130-річчю українського авангардного поета-футуриста Михайля Семенка. Хустка містить цитату із його вірша Патагонія — Я не умру від смерті — я умру від життя.

Poustovit
Українська дизайнерка Ліля Пустовіт випустила хустку, якою хотіла відзначити боротьбу та незламність українського народу. На хустці відбито кілька віршів Ліни Костенко: сповнений гірких спогадів про війну Мій перший вірш, написаний в окопі, волелюбний Крила та пронизаний любов’ю до рідної землі Усе моє, все зветься Україна.

Shpalta
Бренд Shpalta створює шовкові хустки, які прикрашають найрізноманітніші зображення, що стосуються України. Так, одну з нових хусток дизайнери назвали Дорога додому, а на ній зображення рушника, як символу долі, і червоної калини.

Gunia Project
Бренд аксесуарів Gunia Project щосезону тішить новими шовковими хустками, косинками, а також кашеміровими хустками як теплого головного убору.


Vozianov
Минулого року бренд Vozianov дизайнера Федора Возіанова запропонував носити зимовий головний убір — дуті пухові хустки. Цьогоріч хустка стала натхненням для сукні.

Zahara

Ще один приклад хустки, що стала натхненням, є одяг від бренду Zahara дизайнерки Лідії Захарченко, що працює в напрямку апсайклінгу та етнічної моди. Вона створює сукні та камізельки з українських вовняних хусток.
