Фахівці назвали 15 здорових звичок у харчуванні
Існує безліч дієт, дотримуватися яких довше декількох тижнів просто неможливо. Однак для видимого результату зовсім не обов'язково терпіти суворі дієти, передає Business Insider.
Замість того, щоб мучити себе жорстким раціоном, учені пропонують внести у спосіб свого харчування 15 корисних звичок, які покращать стан здоров'я і допоможуть схуднути.
Ось що рекомендують експерти:
1. Їжте те, чим насолоджуєтеся. Професор Нью-Йоркського університету Ліза Сассон говорить: "Якщо ви обрали дієту, що складається з ненависних вам продуктів, ви приречені на провал".

2. Слідкуйте за розміром порції. Бути свідомим і не переїдати - це вже половина успіху в прагненні скинути зайву вагу.
3. Замість відвідування ресторану беріть обід з собою. Коли хочеться перекусити, краще уникати походу до кафе або ресторану. Там можуть подати значно більше їжі, ніж треба з'їсти за один прийом.
4. Обирайте продукти, що містять клітковину та білок. Саме ці компоненти приносять відчуття ситості. Коли людина перекушує, приміром, картопляними чіпсами, вона все одно залишається голодною. Замість пакету чіпсів можна з'їсти порцію печеної картоплі.
5. Використовуйте переваги Середземноморської дієти. Уявіть, що живете на узбережжі Середземного моря. Місцеві жителі вживають оливкову олію, макаронні вироби, хумус, помідори, салат з огірків.
Дослідження показали, що середземноморська дієта допомагає зменшити ризик серцево-судинних захворювань. Ліза Сассон стверджує, що перевагою жителів середземноморських країн є те, що вони не харчуються величезними порціями та не їдять оброблене м'ясо.
6. Отримуйте калорії з їжі, а не з напоїв. Солодкі соки та газовані напої краще замінити звичайною водою. Дослідження показують, що якщо замість солодких напоїв пити воду, зниження ваги буде помітним, незалежно від дієти чи фізичних вправ.

7. Харчуйтеся різноманітно. Дієтологи заявляють, що вживання їжі різних типів сприяє схудненню набагато ефективніше, ніж постійний прийом одного і того ж набору продуктів.
8. Покращуйте мікробіом кишківника. Сукупність бактерій, що живуть у шлунку людини, називається мікробіомом. Він відіграє важливу роль у процесі травлення. Щоб урізноманітнити мікробіом і покращити здоров'я, експерти радять їсти більше молочних продуктів, овочів, курку, рибу, яйця та олію.
9. Не перестарайтеся на біговій доріжці. Сильні фізичні навантаження викликають несамовите почуття голоду. Коли людина голодна, вона схильна до переїдання, що негативно позначається на вазі та здоров'ї в цілому. Щоб уникнути цієї проблеми, експерти рекомендують займатися спортом помірно, а за півгодини до їжі випивати півлітра води.

10. У супермаркет за продуктами завжди ходіть ситими. Дослідження показують, що голодні покупці беруть з полиць магазинів на третину більше нездорової їжі, ніж ті, хто був ситим.

11. Добре відпочивайте, забезпечте здоровий сон. Експеримент, в ході якого людям показували знімки смачної, жирної, небажаної їжі, і при цьому сканували мозок на МРТ, показав наступне: учасники, які спали 4 години на добу, гостро відреагували на фото, втома й потреба в енергії роблять шкідливу їжу більш привабливою. Учасники, які спали 9 годин на добу, відреагували на знімки нейтрально.
12. Починайте день зі сніданку. Чим раніше людина поснідає, тим швидше запуститься процес метаболізму, і організм отримає необхідну енергію.
13. Не перекушуйте після вечері. Коли люди відмовляються навіть від незначних нічних перекусів, вони не набирають у середньому 240 зайвих калорій щодня.
14. Уникайте дієтичної газованої води. Такі напої не сприяють втраті ваги, а навпаки - відображаються у нових сантиметрах на талії.
15. Не голодуйте. Тривале пригнічення почуття голоду в підсумку призводить до одержимості думкою про їжу. Це може викликати сильні переїдання і психічні розлади.