Експерти назвали п'ять фактів про користь музики
За словами фахівців, часте прослуховування улюблених мелодій приносить багато користі, наприклад: допомагає працювати продуктивніше, тренуватися ефективніше, швидше думати і, можливо, навіть жити довше, пише Мen's Health.
За словами вчених, музика:
- Допомагає прокинутися
Деніел Левітін, професор психології в Університеті Макгілла вважає, що музика з бітами стимулює роботу мозку і сприяє швидкому пробудженню. Більше того, дослідження японських вчених показали, що люди, які після сну слухали музику, були менш сонними, ніж ті, хто її не вмикав.
- Покращує увагу на дорозі
Дослідження австралійських вчених показує, що тиша в салоні автомобіля - не кращий вибір для водія, оскільки він починає замислюватися про своє, і увага розсіюється. Вчені радять включати улюблену музику, щоб поліпшити психологічний стан і стати більш уважним на дорозі. Але експерти рекомендують слухати спокійні мелодії, тому як швидкий темп музики сприятиме протилежному ефекту.
- Збільшує продуктивність
Наукові співробітники Університету Майамі в ході досліджень виявили, що прослуховування улюбленої музики знижує втому, дратівливість, а також покращує настрій і допомагає розслабитися. Професор Тереза Лесьюк розповідає про те, що дивлячись на позитивний вплив музики, багато людей полюбляють працювати саме під мелодії. Вони відчувають не тільки приплив енергії, але і великий ентузіазм. За словами вченого, музика підвищує продуктивність у фізичній праці, але там, де задіяна розумова - люди розділяються на тих, хто із задоволенням працює під музику і тих, кого вона відволікає.
- Робить тренування більш ефективними
Зв'язок між музикою і заняттями спортом давно відомий. Але професор Університету Брунеля в Лондоні стверджує, що позитивний ефект буде тільки від правильної ритмічної музики. Наприклад, бігуни можуть збільшити витривалість на 15 відсотків, при зіставленні темпу мелодії та кроку. Крім того, музика допомагає тренуватися довше і тяжче, тому що поліпшується настрій й фізичні вправи сприймаються більше як веселощі і задоволення, ніж важка робота.
- Покращує здоров'я
У статті Американського Журналу Громадської Охорони Здоров'я говориться про успішне використання музики для поліпшення самопочуття людей хворих на рак. Крім того, дослідження Вісконсинського університету в Медісоні виявили, що люди, які перенесли серцевий напад і слухали повільні мелодії протягом двадцяти хвилин щодня, мали значно скорочений період реабілітації. У Німеччині вчені впевнені, що спів у хорі підвищує імунітет, а прослуховування такої музики знижує рівень кортизолу - гормону стресу.
Існує ще безліч досліджень впливу музики на здоров'я, де відзначається поліпшення фізичного і психологічного самопочуття.

- Читайте також: Фахівці розповіли про користь і шкоду музики під час фітнесу
Слідкуйте за найцікавішими новинами розділу НВ STYLE у Facebook та Вконтакті