Американський психіатр розповів, як подолати відчуття ревнощів
Ревнощі, які часто називають чудовиськом із зеленими очима, можуть як з'їдати людину зсередини, так і служити потужним інструментом самопізнання, пише SheKnows.
Постійні ревнощі можуть привести до непотрібних конфліктів у стосунках і поставити під загрозу взаємну довіру. «По своїй суті, ревнощі – це глибоке почуття несправедливості, – зазначає Ліфшиц, – Люди, яким властиві часті ревнощі, могли відчувати несправедливість у дитячому віці. Можливо, це відчуття є результатом зневажливого ставлення оточуючих людей».
Ревнощі виходять від самостійно створеної концепції жертви і змушують людину витрачати багато енергії на хвилювання і злість. Проте Ерік Ліфшиц стверджує, що перетворити ревнощі з перешкод на мотиватор можливо.
Три способи подолати ревнощі виглядають так:
1. Визнання. Не варто прикидатися, що ви не ревнуєте. Визнавайте, що почуття гніву з'явилося не саме собою, а як наслідок реакції на певний вчинок партнера. Запальність і засмучений стан змушують почуватися невпевнено. Аналіз і визнання власних емоцій дозволяє дивитися на ситуацію більш об'єктивно та впевнено.
2. Не перенаправляйте свою злість. Коли через образу на кохану людину ви перенаправляєте гнів на когось іншого, ні до чого хорошого це не призводить. Щоб уникнути непотрібних конфліктів з друзями, родичами або колегами, відверто поговоріть з партнером про свої переживання. Розкажіть другій половинці про те, що вас турбує і що не подобається. Партнер увійде у ваше становище і пояснить свій погляд на ситуацію.
3. Перетворіть ревнощі на спосіб досягнення цілей. Ревнощі можуть бути не перешкодою, а стимулом. Замість того, щоб витрачати свої сили на занепокоєння та гнів, витрачайте їх на самовдосконалення. Чим більше ви знаєте і вмієте, тим вищою стає ваша впевненість у собі і тим меншого значення ви надаєте думкам про ревнощі.
- Читайте також: Ревнощі призводять до алкоголізму - вчені
Слідкуйте за найцікавішими новинами розділу НВ STYLE у Facebook та Вконтакті