Допомога психолога. Як пояснити дитині, що батько або матір йде на війну?

Як правильно розповісти дитині про війну (Фото:depositphotos/IgorVetushko)
Нам треба бути готовими до будь-яких емоцій дитини: до її істерики, крику, благань не йти. Обіцяйте, що при можливості будете виходити на зв’язок. Не йдіть не попрощавшись і обов’язково бережіть себе.
Війна Росії проти України — головні події 3 червня
З початком війни величезна кількість українців виявили бажання йти захищати Батьківщину на фронт. Проте, вдома у багатьох залишаються сім'ї - діти, дружини або чоловіки. У рубриці щоденного дайджесту СТБ Все буде добре — Допомога психолога — Дмитро Карпачов розповів, як пояснювати дітям, що батько або мати йде воювати.
Катерина із Закарпаття розповіла, що її чоловік був у зоні АТО в 2015 році і, можливо, скоро знову вирушить на Донбас. Сім'я вже мала травмуючий досвід — донечка перестала радіти та сміятися, у неї з’явилися проблеми з однолітками та здоров’ям через нерви. Навіть новонароджена донька просто лежала мовчки та дивилася в одну точку. Тоді Катерина зверталася до психологів. Зараз жінка боїться, як бути з дітьми, якщо батько знову поїде воювати на схід України.
Як пояснювати дітям, що батько або мати йде на війну, розповів Дмитро Карпачов:
1. Перш за все, самі зберігайте спокій. Адже ваш страх може передатися дитині. Якщо мама сама переживає за чоловіка, треба змістити акцент.
2. Якщо батько/мати йде воювати, саме йому/їй варто пояснити дітям, куди він/вона їде та чому. Але без подробиць бойових дій.
3. Сформуйте у дітей позитивний сценарій: все буде добре, батько/мати повернеться. Треба запевнити дітей, що наші ЗСУ переможуть.
4. Навіть на відстані підтримуйте зв’язок батька/матері з дітьми, якщо є така можливість.
Раніше ми розповідали, що робити, якщо дитина через війну стала агресивною.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

матеріалів розділу Life