Ось і літо минуло. Психолог розповіла, як підготувати дитину до школи після канікул
Три місяці - досить тривала перерва в навчанні. До того ж, влітку у дітей немає ніяких турбот. Після такого учням складно повернутися до шкільного розпорядку.
Наталя Єжова
Психолог і ведуча реаліті Екси на Новому каналі, Наталя Єжова, дала п’ять порад, які допоможуть полегшити цей перехідний етап для дитини.
1. Готовність № 1
«Збирайте разом з дитиною одяг в школу. Перевірте, наскільки підходить форма з попереднього року. Оновлення дитячий гардероб. Виперіть, погладьте, викладіть все красиво вже за кілька днів до першого навчального дня. Дитина буде бачити цей одяг і морально налаштовуватися. Також разом придбайте канцелярію, портфель. Підготуйте книги з бібліотеки. Це теж допоможе малюкам зрозуміти, що пора повертатися до навчання », — радить експерт.
2. «Увімкніть» бажання
Поговоріть з дитиною про важливість вивчення нового. Це своєрідне включення мотивації. Якщо учень буде розуміти, чому ходить в школу, і що це дасть йому в майбутньому, то буде і бажання. Також це дасть розуміння, що школа — не місце для розваг.
3. «Розігрів» перед стартом
«Щоб дитині легше було увійти в процес, повторіть поверхнево, що він вивчав в попередньому класі. Це „розігріє“ пам’ять і поверне зосередженість на навчальному процесі після літньої розслабленості. Можна придумати два-три „ритуалу“, які увійдуть до звички. Наприклад, читати кілька сторінок книги перед сном або повторювати таблицю множення по дорозі в магазин », — говорить Наталя Єжова.
4. Дисципліна — насамперед
Психолог радить почати повертати навчальний графік заздалегідь, оскільки школа насамперед пов’язана з дисципліною. Ранній підйом або відбій варто почати вже за кілька днів до 1 вересня.
5. Соціальна адаптація
«Моделюйте ситуації, які можуть статися в школі, і вирішуйте їх разом. Фантазуйте! Наприклад: що буде, якщо неправильно дали здачу в буфеті? А якщо хтось сказав нехороше слово на твою адресу? Як діяти, якщо ображають кого-то поряд з тобою? Проговаривайте це з дитиною. По-перше, ви зрозумієте його мислення. По-друге, допоможете йому впоратися з цими ситуаціями. Іноді страх і небажання ходити в школу може викликати буллінг або нерозуміння певних моментів. Якщо пропрацювати це, то дитина буде „підкованим“ і більш впевненим », — запевняє психолог.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.