Як зберегти дитячу психіку. Дмитро Карпачов розповів, що робити, щоб дитині не було так страшно під час війни
Український психолог Дмитро Карпачов поділився порадами, які допоможуть знизити рівень страху у дитини під час війни.
Війна Росії проти України — головні події 3 червня
Що робити, щоб дитині не було так страшно під час війни, Карпачов розповів у рубриці щоденного дайджесту Все буде добре — Допомога психолога.
Психолог підкреслив, що українські мами не повинні ігнорувати правила безпеки і у разі сирени обов'язково мають пройти з малюком до укриття, адже під час війни немає нічого гіршого, ніж втратити свою дитину через безвідповідальне ставлення.
Він також зазначив, що важливо пояснювати дитині, що відбувається.
«Пояснюйте дитині, що відбувається. Важливо, щоб і вона сама усвідомлювала, чому потрібно йти до бомбосховища чи вкладатися в коридорі. Якомога частіше повторюйте дитині, що ви про неї подбаєте та захистите. Для малечі дуже важливо почуватися у безпеці і відчувати гарантії з боку дорослих», — каже Карпачов.
Психолог нагадав і про важливість фраз, які батьки мають регулярно говорити малюку.
«Сформулюйте правила безпеки для дитини. Важливо постійно нагадувати їй: я тебе захищу, усе буде добре, війна обов’язково закінчиться, тобі нічого не загрожує, якщо ти будеш дотримуватися правил», — розповідає він.
Не менш важливо, за словами експерта, пояснювати, що воюють армії, а не хтось особисто проти дитини.
«Дуже важливо, щоб у дитини не склалося враження, що йде війна особисто проти неї, що вороги прийшли зруйнувати саме її дім, убити її батьків. Краще, щоб у малюка було розуміння, що воюють армії. Так ви збережете дитячу психіку. Адже ідея, що хтось прийшов забрати те, що належить дитині, і з цим нічого не можна вдіяти ― може бути досить травматично для дитячої психіки», - підсумував Карпачов.