Перші в світі. Львівський Оборонний Кластер розпочав виробництво дитячих бронежилетів

У комплект входить бронежилет та шолом (Фото:Надано ЛОК)
Найбільший вітчизняний виробник бронежилетів розпочав виробництво дитячих захисних комплектів, котрі складаються з шолома та бронежилета. Такі комплекти будуть використані для евакуації дітей із зони бойових дій.
Зараз дитячі захисні комплекти вже пройшли всі необхідні випробування та отримали відповідну сертифікацію. Шолом за рівнем захисту є стандартним військовим, але меншого розміру (розміри S та L), а жилет відповідає стандартам захисту бронежилета 1-го класу. При тому, що комплекти здатні забезпечити достатньо високий рівень захисту (у першу чергу від уламків), вони є ще й дуже легкими, адже виготовлені із надвисокомолекулярного балістичного поліетилену. Розробники також зробили жилет максимально зручним для використання під час евакуації дітей: він швидко одягається і знімається, має яскраві кольори і світловідбиваючі смуги, містить спереду прозору кишеню для інформації.
Комплекти виготовляються в трьох розмірах для дітей різного віку: 4−6 років, 7−10 років та 11−14 років.

В розробці дитячого захисного комплекту взяли участь конструктори Харківського Заводу Засобів індивідуального захисту та натівський офіцер Калін Дімітров — один з кращих експертів із військового екіпірування та індивідуальних засобів балістичного захисту, що має понад 20 років досвіду роботи в оснащенні армії та поліції.
Перші 30 дитячих захисних комплектів уже найближчим часом будуть передані спеціальному підрозділу Нацполіції України — Управлінню Ювенальної Превенції. Загалом же Нацполіція звернулася до Львівського оборонного кластера із запитом про виготовлення 500 таких комплектів. Собівартість кожного становить близько 550$, тож на виготовлення першої партії в 500 шт. потрібно зібрати 275 000$.

Всього ж, на думку експертів ЛОКа, для евакуації дітей із зони бойових дій може знадобитися кілька тисяч захисних комплектів. При цьому зараз ніде в світі їх серійно не виготовляють.
Виробництво дитячих захисних комплектів відбувається за кошти, зібрані з благодійних пожертв. Далі комплекти безкоштовно передаватимуться структурам, які евакуюють дітей.
Свій внесок можна зробити на сайті Львівського Оборонного Кластера.
- «Хлопці, ваш бронік зберіг життя». Волонтери на Львівщині налагодили виробництво бронежилетів і безкоштовно передають їх нашим захисникам
- Отримала відмову. РФ намагалася замовити через треті країни 700 тисяч бронежилетів та комплектів зимового одягу — Резніков
- Єдиноразова допомога. Як отримати компенсацію, постраждалим від вибухонебезпечних предметів