Без нервів та сліз. Як вкласти дитину спати і чому з цим виникають проблеми — розповідає консультантка з поведінкових порушень сну
Що заважає дитині спати, як зробити перехід до сну легшим для батьків та немовлят і які є норми тривалості сну для дітей різного віку — Радіо НВ представляє новий випуск подкасту Мати драконів.
Досвідченні мами Ольга Духніч та Анна Цуканова в компанії консультантки з поведінкових порушень сну та засновниці проекту Сонько-Дрімко Ярини Жолоб та мами з Франції Катерини Мольченко розповідають про особливості періоду сну для дітей та шкоду, яку може завдати недостатня кількість відпочинку.
Чому хороший сон — це важливо?
Мати достатню кількість сну дуже важливо для здоров’я дітей. Сон сприяє зростанню, адже гормон росту виділяється саме в період, коли дитина відпочиває. Малюк, який добре виспався, має нижчий ризик розвитку діабету та проблем з вагою. Недостача сну може впливати на гормон, який сигналізує, що дитина вже наїлася. Отже, якщо є проблеми з цим гормоном, малюк буде постійно відчувати голод. Також сон допомагає боротися з інфекціями. Завдяки хорошому сну дитина стає більш уважною.
Які є норми тривалості сну?
- Найбільше мають спати немовлята — від народження до трьох місяців вони сплять 14−17 годин на добу.
- Діти, яким від одного до двох років, мають спати 11−14 годин. При цьому їм необхідний денний сон.
- Діти віком від трьох до п’яти років повинні спати 10−13 годин на добу.
- Молодшим школярам віком від шести до тринадцяти років варто спати 9−11 годин.
Що заважає дитині спати, як покращити якість сну немовляти та без нервів вкладати немовлят — слухайте в програмі Мати драконів.