Як зняти втому очей. 7 простих, але дієвих способів

Як швидко зняти втому очей (Фото:freepik.com)
Якщо годинами дивитися в екран монітора, очі неминуче втомлюватимуться, а зір — буде падати. А зараз ми вдень та вночі читаємо новини війни. Як дати відпочинок очам і тим самим подбати про їхнє здоров’я?
Війна Росії проти України — головні події 3 червня
Здоров’я очей безпосередньо залежить від того, чи контролюємо ми навантаження на зір і чи даємо очам достатній відпочинок. Експерти пропонують скористатися простими, але ефективними способами зняти втому очей і знизити навантаження на зір.
1. Прикладіть теплий компрес
Покладіть на очі тканинну серветку, змочену в теплій воді, і тримайте 5−10 хвилин. Теплий компрес допоможе зволожити очі, полегшити біль, поліпшити кровообіг і зняти м’язові спазми.
2. Відрегулюйте освітлення і екрани пристроїв
Для різних завдань потрібні різні типи і рівні освітлення. Коли ви дивитеся телевізор, підтримуйте м’яке освітлення в кімнаті. Коли читаєте, джерело світла має знаходитися ззаду — світло повинне падати на сторінку, а не в очі. На цифрових екранах відрегулюйте яскравість і контрастність відповідно до рівня освітленості навколо вас. Налаштуйте монітор під свою позу: центр монітора повинен бути на 10−20 см нижче ваших очей. Відстань до екрану від очей повинна становити не менше 60 см.
3. Покладіть долоні на очі
Експерти пов’язують цю техніку з альтернативною терапією під назвою «Методика Бейтса». Прикрийте закриті очі долонями, не тиснучи на очні яблука. Це допоможе розслабити очі і зняти зорову напругу.
4. Використовуйте чайні пакетики
Чайні пакетики діють як розслаблюючий холодний компрес для очей. Заваріть ромашковий або звичайний чай, а чайні пакетики покладіть в чисту ємність в холодильник. Коли вони охолонуть, нанесіть їх на повіки — вони забезпечать заспокійливу дію і знімуть набряк.
5. Виконайте вправи для очей
Зняти втому очей і зміцнити очні м’язи допоможе гімнастика. Тримайте палець на відстані кількох сантиметрів від очей і зосередьтеся на ньому. Потім сфокусуйтеся на більшій відстані, а потім знову на пальці. Повторіть кілька разів. Закрийте очі, закотіть їх до стелі, потім опустіть вниз до підлоги. Не відкриваючи очей, проведіть очі вліво і вправо. Завершіть гімнастику частим морганням протягом 30 секунд. Погляд при цьому спрямований вперед.
6. Робіть перерви в роботі
Експерти попереджають: при роботі за комп’ютером слід регулярно робити паузи. Спробуйте скористатися правилом 20−20−20. Через кожні 20 хвилин робіть 20-секундний перерву, щоб дивитися на предмет, розташований приблизно в 20 кроках від вас. Ще одна порада: кожні 2 години давайте очам 15 хвилин відпочинку.
7. Подбайте про зволоження
Забезпечте зволоження повітря — купіть спеціальний пристрій і встановіть його поруч зі своїм робочим місцем. Регулярно використовуйте зволожуючі краплі, які знімають сухість і втому очей. Не хочете закапувати очі? Тоді намагайтеся хоча б моргати частіше. Зазвичай ми моргаємо 15 разів на хвилину. Але коли ми працюємо за комп’ютером, цей показник падає до 5−7 разів на хвилину, і виникає синдром «сухого ока», який веде до дискомфорту та зниження зору.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.