Стрес: лише вам обирати як його сприймати

Sanofi
Стрес — це частина повсякденного життя кожного. Вашого теж?
Кожен з нас в певний момент переживає стрес, адже емоційні потрясіння — це невіддільна частина сучасного життя, уникнути яких майже неможливо. Накопичення емоційної напруги сприяє розвитку тривожності або навіть депресії. Так, за словами Доктора Стівена Хобфілла, саме стрес викликає розвиток практично всіх захворювань.
Ви не єдина (-ий). Майже 70% переживали стресові ситуації у 2021 році
Згідно з дослідженням, проведеним Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС), у 2021 році більше ніж половина українців (67%) відчували стресові ситуації. Торішній показник перевищив показники минулих років (2017−2019 рр.), які становили 50−53%. Разом з тим дослідницька компанія Gradus Research, повідомляє, що за останній рік 81% опитаних, через наслідки пандемії COVID-19, пережили сильний рівень суб'єктивного стресу. Зокрема ключовими джерелами стресу для українців стали: фінансові труднощі (37%), робочі питання (29%), сімейні відносини (28%), стан власного здоров’я і здоров’я близьких (23%).
Лише вам вирішувати, як реагувати та як сприймати стрес
Якщо ви живете в умовах високого рівня стресу, ви піддаєте ризику увесь свій добробут. Стрес підриває емоційну рівновагу, а також може вплинути на фізичне здоров’я, внаслідок чого стає усе складніше отримувати задоволення від життя. Може здатися, що зі стресом нічого не поробиш: надходити рахунки не перестануть, затори на дорогах нікуди не зникнуть, що вже казати про роботу та сімейні обов’язки? Але усім цим можна керувати, а ефективне управління стресом допомагає позбутися від напруги, стати щасливішими та продуктивнішим.
Управління стресом починається з визначення його джерел. Хоча виявити основні чинники стресу, такі як зміна роботи, переїзд або розлучення, нескладно, виявити джерела хронічного стресу може бути складніше. Занадто легко випустити з уваги, як ваші думки, почуття та поведінка впливають на повсякденний рівень стресу. Аби визначити його першоджерела варто звернути увагу на свої звички, місця та ситуації, що викликають хвилювання та роздратування.
Визначайте та сортуйте свій стрес граючи
ТМ Магне-B6® прагне підтримати українців та допомогти їм у боротьбі зі стресом, саме тому пропонує інтерактивний онлайн інструмент — гру «Сортуй стрес», у якій можна «відсортувати» джерела стресових ситуацій до одного з кошиків: стрес вдома, у місті та на роботі та отримати дієві поради щодо того, як мінімізувати ментальну напругу, зняти емоційне перенавантаження та підвищити особисту стресостійкість.

Направляйте енергію у правильне річище
Під час стресових ситуацій людський організм мобілізує енергію. Спробуйте направити цю енергію у потрібне річище — танцюйте, малюйте, співайте, глибоко дихайте, займайтеся спортом, або грайте в гру «Сортуй стрес».
Внутрішній ідентифікатор: MAT-UA-2101559−1.0−10/2021