Залишитися в формі. Як не набрати вагу під час карантину
Під час вимушеного перебування вдома на карантині шанс набрати зайву вагу досить великий. Але дотримання простих правил допоможе вам якщо не схуднути, то в усякому разі не погладшати в умовах локдауну.
Життя в умовах ізоляції пов’язане з цілою низкою проблем і порушує розпорядок дня мільйонів людей в усьому світі.
Стрес, самотність, депресія, тривога, зниження фізичної активності і порушення повсякденного розпорядку — всі ці фактори можуть викликати набір ваги під час карантину. Це підтверджують і дані опитувань. Так, під час торішнього локдауна майже 40% українців набрали вагу. Як не потрапити в це число? Дієтологи дали ряд рекомендацій, які дозволять вам залишитися в формі під час карантину.
1. Пийте більше води
Соки і солодкий чай зазвичай містять цукор і позбавлені важливих поживних речовин, таких як вітаміни і мінерали. Ці напої не тільки підвищують споживання калорій, але і підвищують ризик набору ваги.
Навпаки, вживання більшої кількості води може допомогти вам відчути ситість і тим самим зменшити щоденне споживання калорій.
2. Додайте фізичної активності
Тренажерні зали і басейни поки закриті, але існує безліч інших способів додати фізичну активність в свій розпорядок дня.
Прогулянки по околицях, пробіжки, йога, віджимання, навіть прибирання і ходьба вниз-вгору по сходах — будь-яка активність спалює зайві калорії, а отже запобігає набору ваги, а також допомагає впоратися зі стресом і тривогою. Відмінний варіант — знайти на YouTube відеоролики з домашніми тренуваннями і виконувати вправи під керівництвом фахівця.
3. Готуйте вдома
На карантині у багатьох увійшло в звичку замовляти їжу з кафе чи ресторанів. Однак саме приготування здорової їжі вдома дозволяє вам контролювати, що ви кладете на тарілку. Дослідження показало, що люди, які їли більше 5 домашніх страв на тиждень, на 28% рідше мали надлишкову вагу в порівнянні з тими, хто їв домашні страви менше 3 разів на тиждень.
4. Запасіться здоровими продуктами
Просто не допускайте, щоб в вашому холодильнику поселилися нездорові продукти: копченості, чіпси, тістечка. Замість цього завантажуйте його фруктами, овочами, цільнозерновими і бобовими. Менше спокус — менше ризик переїдання.
5. Дотримуйтеся розпорядку
Вчені прийшли до висновку, що складання розкладу і його дотримання — чудовий спосіб виробити здорові звички, створюючи при цьому відчуття нормального життя. Спробуйте встановити час, коли будете прокидатися і лягати спати, одягатися, навіть якщо ви працюєте з дому, і робити регулярні перерви протягом дня.
Введіть також харчові правила: час для приготування їжі і основні прийоми їжі. Постарайтеся прибрати перекуси, так ви уникните додаткового споживання калорій.
6. Їжте тільки на кухні
Ані за комп’ютером, ані за переглядом серіалу, ані з розставлених по квартирі вазочок з печивом і горішками — тільки на кухні у відведений для цього час. Так ви зможете уникнути «харчової озпусти».
7. Відмовтеся від алкоголю
Алкоголь пригнічує імунну систему, до того ж в стані навіть легкого сп’яніння ми схильні з'їдати набагато більше.
І все ж якщо ви навіть помітили невелике збільшення у вазі через карантинні обмеження, не будьте до себе занадто суворі і критичні. Негативні думки і емоції можуть негативно позначитися на вашому психічному здоров'ї, а це набагато небезпечніше, ніж пара зайвих кілограмів.
