Здоров’я під загрозою. Гастроентеролог пояснює, як стрес під час війни впливає на біль у животі

6 квітня, 14:43
Чому болить живіт? (Фото:freepik/benzoix)

Чому болить живіт? (Фото:freepik/benzoix)

Левова частка випадків болю в животі насправді спричинена не гастритами чи захворюваннями кишківника. У багатьох пацієнтів біль викликаний розладами осі мозок-кишківник, коли больові відчуття викликає тривога, стрес, страх. Всі ті речі, які українці зазнали під час війни.

Живіт може боліти вище, нижче, може пекти в стравоході, але це не завжди пов’язано, наприклад, з гастритами чи запальними захворюваннями кишківника. Найчастіше — це наслідок підвищеної чутливості травної системи до больового подразника. Особливо такий біль загострюється на тлі тривоги, з війною, зі стресами, які переживають українці щодня.

гастроентеролог Станіслав Кравчук

Станіслав називає такий біль «розладами осі мозок-кишківник» та ділиться, що з початку повномасштабного вторгнення пацієнтів з такими проблемами стало значно більше.

Відео дня

Зараз причинами болю найчастіше стають не кровотечі чи виразки, а те, що у людини став дуже чутливим до болю травний тракт. І це, на жаль, розуміють не всі лікарі та пацієнти.

Станіслав стверджує, що у таких випадках потрібно працювати із психологічними станами пацієнта, а іноді гастроентерологи навіть призначають таким пацієнтам антидепресанти «від болю у животі».

Депресивні захворювання та тривожні розлади ідуть разом із соматоморфними розладами, зокрема, болем в животі, печією та ін. Проте лікарі не починають лікування одразу з антидепресантів. Спершу йде освітній процес — потрібно пояснити пацієнту причину цих станів. Після освіти ми корегуємо спосіб життя — збалансовуємо режим та раціон. Далі лікування конкретних симптомів. І вже після цих етапів ми призначаємо препарати-нейромодулятори.

ЛікарТУТ — це безкоштовні онлайн-консультації з провідними лікарями країни для усіх, хто внаслідок війни втратив доступ до медичної допомоги. Проєкт реалізовується Благодійним фондом «Пацієнти України» за підтримки проєкту USAID в Україні «Підтримка реформи охорони здоров’я».

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. NV не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. NV також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Редактор: Кіра Гіржева
Показати ще новини
Радіо NV
X