Питний режим: прості способи пити більше води, не змушуючи себе

ТрускавецькА
Пропонуємо 7 перевірених способів для того, щоб тримати персональний водний баланс організму в нормі. Головне — обрати ті «водні лайфхаки», що підійдуть саме вам.
Не секрет, що достатнє споживання питної води життєво важливе для підтримки оптимального стану здоров’я кожної людини. Саме вода відіграє ключову роль у нашому тілі. Наприклад, вона підтримує у нормі кров’яний тиск та електролітний баланс, впливає на регулювання температури тіла і зміцнення здоров’я клітин організму.
Індивідуальний підхід
У наш час кожна людина може з легкістю розрахувати, скільки їй потрібно вживати води на добу. На просторах Інтернету навіть є спеціальні калькулятори. Однак повністю на ці цифри покладатися не варто. Натомість краще просто прислухатися до власного організму. Він завжди сигналізує про дефіцит і при цьому ніколи не вимагає зайвого.

При наявності хронічних захворювань, під час вагітності або при заняттях спортом денну норму потрібно підбирати індивідуально, адже надлишок рідини може нашкодити не менше, ніж її недостача. Порадьтеся зі своїм сімейним лікарем чи лікарем-дієтологом, який питний режим буде прийнятним саме для вас.
7 оптимальних способів для пиття
1 Завжди під рукою
Щоб вода для пиття протягом дня була напоготові, заведіть для неї спеціальний термос або зручну пляшку. І не забувайте ставити посудину з водою (на робочому столі чи вдома) таким чином, щоб будь-якої миті вона була під рукою.
2 Вранці та ввечері
Випивайте по одній склянці води, коли ви прокидаєтеся та лягаєте спати. Склянка води, випита вранці, допоможе вам швидше прокинутися. А питна вода, вжита перед сном, дає можливість прокинутися без відчуття сухості у роті.
3 Зручна «нагадайка»
Можна встановити нагадування на вашому смартфоні або смарт-годиннику. Цей спосіб підійде тим, хто настільки заклопотаний, що забуває вчасно пити воду. Наприклад, можна випивати по кілька ковтків води кожні 30 хвилин — так званий «крапельний метод». Інший варіант — щогодинне нагадування про пиття.
4 Сила природи
Один із способів зміцнити своє здоров’я — замінити якісною природною водою, наприклад, чай, каву, інші напої, що містять у своєму складі цукор.
5 Одна склянка води перед їжею
Це дуже корисна звичка, яку легко буде освоїти. При п’ятиразовому харчуванні плюс по одній склянці зранку та ввечері — набирається сім склянок. Це, орієнтовно, додатково 1700−1800 мл води.
Більше того, якщо ви намагаєтеся скинути зайву вагу, випивайте склянку води перед вживанням їжі. Цей нехитрий прийом надає змогу знизити почуття голоду та не переїдати.
Враховуйте особисті потреби вашого організму в певних умовах. Наприклад, хтось захоче випити ще пару склянок води протягом дня, а хтось відмовиться від ранкової або вечірньої порції. Головне — не має сенсу себе примушувати.

6 Продукти з високим вмістом води
При нормальному харчуванні ми отримуємо приблизно 800 мл води з їжею, якщо їмо овочі та фрукти, що містять дійсно багато рідини.
Ось список овочів та фруктів, які можна включити до свого раціону:
- зелений салат — 96% води;
- селера — 95%;
- цукіні — 95%;
- капуста — 92%;
- кавун — 91%;
- диня — 90%.
Також ці овочі та фрукти містять різноманітні вітаміни, мінерали й антиоксиданти, що сприяють зміцненню здоров’я.
7 Ще смачніше!
Для поліпшення смаку в воду, що ви п'єте протягом дня, можна додавати свіжевичавленний сік цитрусових (лимона, апельсина, мандарина, грейпфрута) чи, наприклад, м’яту.
Майте за звичку брати пляшку води завжди з собою.


ТрускавецькА завжди під рукою!
Мінеральна природна столова вода ТрускавецькА підходить для щоденного вживання, добре втамовує спрагу, смачна вода з низькою природною мінералізацією. Воду видобувають з артезіанських свердловин, що розташовані у відомому бальнеологічному курорті Трускавець на Прикарпатті. Вона поєднує цілющі властивості карпатської води з низькою (до 0,9 г/дм3) природною мінералізацією та стабільним показником рівня рН 7,6−8,0 в негазованій воді. ТрускавецькА — смачна природна мінеральна вода і її можна вживати щодня.
Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ і ТМ «ТрускавецькА» не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті та за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.