Краса зсередини і зовні. Як менопаузальна гормональна терапія впливає на здоров’я та зовнішній вигляд жінки

depositphotos
Жінки все своє життя турбуються про зовнішню красу. У період настання клімаксу це питання стає більш актуальним і гострим. Чому змінюється зовнішність жінки? Що є складовими її краси та як їх зберегти?
На що потрібно звернути увагу?
Виділяють низку ознак, які сигналять про те, що на тлі клімаксу в організмі жінки відбуваються негативні зміни в зовнішності.
Стан шкіри. У цей період шкіра обличчя зазнає істотних змін, які поділяються на три етапи: атрофія, в’янення, сухість.
Погіршення стану волосся. Через зменшення рівня гормонів в організмі необхідні для волосся білки та вітаміни засвоюються гірше. Саме тому волосся стає більш тонким та активно випадає.
Збільшення ваги. Поява кількох зайвих кілограмів вважається нормальною захисною реакцією організму, яка здатна вберегти його від негативних наслідків зниження рівня естрогенів. Це пояснюється тим, що жирова тканина виробляє некласичні естрогени. У нормі — пара зайвих кілограмів. Якщо ж ви набрали більше, то варто негайно звернутися до лікаря.
Стан нігтів. Вони стають більш сухими та ламкими.
Посмішка. Руйнування зубів — це одна з ознак поступового старіння організму та втрати кальцію. Вчасно звертайтеся до стоматолога, щоб вирішити цю проблему.
Постава хребта. Випрямлення поперекового вигину і посилення грудного — «гачкоподібна» спина з округлою верхньою частиною; зміна постави — випинання живота, поява складок шкіри з боків грудної клітки; шаркаюча хода, біль у спині, ногах і руках.

Два важливих кроки до краси та здоров’я
По-перше, це правильне та збалансоване харчування. Правильне харчування ґрунтується на енергетичній цінності їжі — калорії, які відповідають витраченій організмом енергії. Пам’ятайте, якщо багато їсти та мало рухатися, то невитрачена енергія перетворитися на зайву вагу. А збалансоване харчування — це їжа, що містить білки, жири, вуглеводи, мікроелементи та вітаміни.
По-друге, помірні фізичні навантаження, які підходять саме вам. Зазвичай жінкам «осіннього» віку лікарі рекомендують йогу, плавання, велоспорт та піші прогулянки в середньому темпі. Пам’ятайте, що для підтримки сталої ваги потрібно регулярно займатися спортом.

Які обстеження необхідні у цей період?
Жінкам після 50 років необхідно проходити:
✔ мамографію — один раз за два роки;
✔ колоноскопію — один раз на п’ять років.
А після 60 років інші обстеження призначає сімейний лікар чи терапевт.
Також жінкам вкрай важливо звертатися раз на рік до гінеколога. Він може призначити додаткові обстеження виходячи з Вашої ситуації.

Оптимальне рішення — менопаузальна гормональна терапія
Оптимальне рішення, яке ви можете прийняти за призначенням лікаря-гінеколога, — індивідуально підібрана менопаузальна гормональна терапія (МГТ). Саме вона допоможе позбавитися від клімактеричних симптомів, що істотно впливають на якість життя, та отримати максимальний ефект від естетичних процедур.

Звичайно, досягти таких результатів можна тільки при умові того, що ви уважно дослухаєтеся до рекомендацій гінеколога-ендокринолога та чітко їх виконуєте. Під час такого лікування може покращитися стан шкіри та волосся, а вага потихеньку повернеться до звичної норми. До того ж, з’явиться внутрішня підтримка для кісток і зубів, адже естроген і прогестерон упереджують втрату кісткової маси.
Головне — усунути за допомогою менопаузальної гормональної терапії нестачу жіночих статевих гормонів, тоді й косметологічні процедури можуть забезпечити очікуваний ефект. Компоненти, що входять до складу таких препаратів, зовсім не чужорідні нашому організму. Це аналоги природних гормонів, що виробляються яєчниками.
І пам’ятайте, що саме лікар підбере для вас ті гормонозамісні препарати та той ритм вживання, який підійде саме вам.
UMB2258640
Інформація надана для підвищення обізнаності про стан здоров’я і не замінює консультації лікаря.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.