Шевелюра VS кілограми. Чому на кетодієті випадає волосся і як цього уникнути
У спробах скинути зайву вагу і зробити тіло більш здоровим багато людей вибирають кетодієту. Вона привертає увагу своїм різноманітним раціоном і швидкими помітними результатами, але також має підводні камені.
«Кетогенная дієта, яка представляє собою дієту з надзвичайно низьким вмістом вуглеводів, але з високим вмістом жирів, являє собою дійсно обмежувальну дієту», — розповіла Рейчел Люстгартен, доктор медичних наук, з Центру комплексного контролю ваги при Weill Cornell Medicine в Нью-Йорку, для видання Everyday Health. Деяким пацієнтам лікарі рекомендують дотримуватися такого режиму харчування для боротьби з хворобами, наприклад, з підвищеним холестерином.
Які побічні ефекти кетодієти? Втома, запор, нудота. Крім того, через нестачу калорій, зниженого споживання білка і поживних елементів, швидкої втрати ваги сповільнюється ріст волосся і їх якість. У багатьох випадках вони починають випадати. Кето — це не просто інша версія стандартної низьковуглеводної дієти. Вона передбачає помірне споживання білка, виключає багато корисних продуктів таких як зерно, боби, більшість фруктів і овочів.
Чому випадає волосся на кетодієті: причини

1. Занадто мало калорій
Через те, що в раціоні є багато жирів (масло, сир), люди не такі голодні і значно зменшують споживання калорій. За словами експертів, це одна з головних причин, яка призводить до втрати ваги. Різке скорочення калорійності харчування може викликати шок у організму, а це, в свою чергу, призведе до відключення деяких важливих функцій, наприклад таких, як ріст волосся.
2. Недостача протеїну
На кетодієті вага зникає за рахунок того, що тіло входить в стан кетозу, коли організм спалює жир для отримання енергії. Для його підтримки в раціоні обмежують вживання білка, що може спровокувати його недостачу. За словами Рейчел Люстгартен, на голові розташовуються більш 100000 волосяних фолікулів, з яких 90% перебувають у фазі росту. Для підтримки їх здоров’я потрібно достатня кількість білка, вітамінів і мінералів.
3. Занадто швидка втрата ваги
Кетодієта стала однією з найбільш популярних завдяки тому, що вага йде швидко і результат схуднення видно майже відразу. З іншого боку, стрес, викликаний цим, може сприяти тілогенному виснаженню. Це стан, в якому волосся з фази зростання переходить у фазу спокою. Таке трапляється в періоди сильного стресу, наприклад, народження дитини. Між стресом і випаданням волосся може відбуватися затримка кілька місяців, тому іноді буває складно ідентифікувати, що стало причиною тьмяності шевелюри.

4. Вам не вистачає основних поживних речовин
Кетодієта має обмежувальний характер. Це робить її потенційно небезпечною для деяких людей, а також може призвести до випадання волосся. «Якщо ви не дотримуєтесь кето обережно, цілком можливо, що ви втрачаєте важливі поживні речовини», — каже Люстгартен. Зараз популярні добавки, в складі яких є біотин вітаміну B. Він міститься в багатьох продуктах тваринного походження, таких як яйця і лосось.
Доктор Люстгартен каже, що існують докази того, що дотримання суворої кетодієти може привести до дефіциту біотину. Вчені проводили дослідження на мишах, але не на людях, тому даних, щоб стверджувати, що на кетодієті обов’язково потрібно приймати більше біотину, поки що недостатньо. Гарною ідеєю буде намагатися вживати в їжу продукти з його вмістом.
Випадання волосся на кетодієті: що робити
За словами доктора медичних наук Алісії Гелвін, щоб запобігти втраті волосся, варто подбати про комплексну підтримку організму, в тому числі приймати полівітаміни. «Мультивітамінний комплекс буде діяти як підстраховка і забезпечувати деякі базові поживні речовини», — говорить вона.
Також потрібно стежити за тим, щоб в організм надходили і інші необхідні речовини з якісних продуктів. Наприклад, білок з яєць, птиці, біотин з мигдалю, цибулі, помідорів, волоських горіхів, лосося, гарбузового насіння, кешью.
Якщо ви вже втрачаєте волосся, навіть не дивлячись на те, що у вас добре спланована і продумана дієта, варто звернутися до фахівця і зробити раціон трохи ліберальнішим. Не можна забувати і про те, що існує безліч різних дієт. Важливо правильно підібрати ту, яка підійде саме вашому організму.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

матеріалів розділу Life