Не просто застуда на губах. Міфи і правда про герпес
Герпес — це прояв застуди, його можна вилікувати за один день, він не заразний — подібних міфів про герпес існує безліч. Пора розвінчати хоча б деякі з них, озброївшись науковими фактами.
Для багатьох з нас герпес — всього лише застуда на губах, скупчення маленьких пухирців, які зудять. Насправді все серйозніше. Герпес — один з найпоширеніших у світі вірусів, що передаються від людини до людини. Ним інфіковано близько 70% населення в світі. Існує безліч міфів і домислів про герпес. Ось деякі з найбільш поширених.
Міф № 1. Якщо у вас герпес, обов’язково з’являться симптоми
Насправді герпес не завжди викликає симптоми. Фактично тільки у одного з п’яти чоловік, які страждають герпесом, проявляються видимі симптоми в області рота або ураження на геніталіях. У більшості людей вірус залишається в сплячому стані і не викликає ніяких симптомів, і вони навіть не знають, що інфіковані.
Міф № 2. Герпес не заразний
У реальності це дуже заразне захворювання. Герпес передається повітряно-крапельним шляхом — при розмові, кашлі, чханні. Контактним і статевим шляхами — при поцілунках, користуванні загальним посудом, помадою
Міф № 3. Висипання на губах — це прояв застуди
Правда полягає в тому, що це самостійне захворювання, викликане вірусом простого герпесу. Переохолодження, стрес, перевтома, зниження імунітету стають поштовхом до його активізації.
Міф № 4. Передача герпесу можлива тільки при наявності виразок і пухирів
Вчені прийшли до висновку, що заразитися можна не тільки при наявності висипань. В активній фазі захворювання можливість зараження дійсно вища. Але існує ймовірність передачі вірусу іншій людині навіть при відсутності явних проявів — через невидимі мікротравми шкіри і слизових оболонок.
Міф № 5. Герпес можна вилікувати травами, вітамінами, вушною сірою або іншими природними засобами
На жаль, це не так. Одного разу потрапивши в організм, вірус залишається там довічно. І хоча деякі з натуральних засобів можуть забезпечити тимчасове полегшення дискомфорту, ніякі альтернативні методи не вилікують герпес. І в будь-якому випадку вони набагато менш ефективні, ніж противірусні засоби.
Міф № 5. Герпес — безпечне захворювання
В більшості випадків герпес протікає в легкій формі. Однак він постійно загрожує рецидивами захворювання, а в деяких випадку з тяжкими проявами. До того ж герпес вражає не тільки шкіру, внутрішні органи теж іноді залучаються до процесу. Теоретично герпес може виявитися в будь-якому органі, де є нервова тканина.
В якості профілактики герпесу важливо зміцнювати імунітет, піклуватися про свій емоційний стан і здоров’я свого організму. Тоді існує велика ймовірність, що вірус буде «спати», і лікування вам не буде потрібно.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

матеріалів розділу Life