«Мені сказали, що вже не можна в Єгипет». Комаровський розвіяв міфи про чорну плісняву, або мукормікоз
Євген Комаровський записав нове відео, в якому поділився своєю думкою з приводу мукормікозу — грибкового захворювання, яке поширилося в Індії серед тих, хто перехворів Covid-19.
Головний педіатр країни, як люблять називати Євгена Комаровського, розповів про мукормікоз на прохання підписників. Він дотримується принципів доказової медицини, тому його рекомендації носять універсальний характер.
Комаровський зізнався, що листи глядачів з проханням пояснити, що відбувається стали приводом для нового ефіру: «Сьогодні була остання крапля: хтось сказав мені, що не можна більше їздити в Єгипет, тому що там чорна пліснява».
Дійсно, каже він, існує великий відділ грибів — Зигоміцети, серед яких найчисленніші і добре вивчені — Мукорові гриби і їх представники мікроміцети — саме ті, які утворюють цвіль. Їх спори здатні контактувати зі шкірою, слизовими, їх можна вдихнути.
Мукормікоз — це інфекція, якою можуть хворіти як тварини, так і люди, вона викликається грибами сімейства мукорові.
Комаровський зауважив, що: «Кожен з вас його (грибок) спостерігав, коли бачив, наприклад, зіпсований хліб». На думку лікаря, причина такого поширення захворюваності на цю інфекцію пов’язана з неконтрольованим прийомом кортикостероїдів, таких, як Дексаметазон і інші. «Їх призначають без показань при COVID-19, у великих дозах і на тривалий термін. Імунна система пригнічується і перестає боротися зі спорами грибів».
Інші фактори, що сприяють зараженню:
Цукровий діабет, особливо 2-го типу і той, який не контролюється.
Онкологічне захворювання, будь-який стан, коли знижена кількість еритроцитів.
Дефіцит білків, коли люди голодують, що має місце в Індії.
Високий рівень заліза — гемохроматоз.
В Індії сталося небезпечне поєднання багатьох чинників. «Якщо для вас ці показники є актуальними — тоді слід турбуватися», — каже Комаровський.
Профілактика захворювання:
Не вживайте гормони, якщо вам їх не призначили.
Якщо існують чинники, які можуть призвести до мукормікозу, потрібно їх нейтралізувати або контролювати.
Не займайтеся роботою у городі на тлі прийому гормонів, працюйте в респіраторі, не контактуйте шкірою з грунтом.
«Це не смертельно, якщо своєчасно діагностовано і якщо є необхідні ліки», — зауважив лікар, але також звернув увагу, що ін'єкції, здатні протистояти захворюванню, коштують дорого.
«Шанси на цю хворобу дуже невеликі у людини, яка має базову інформацію, ви її отримали — я дуже радий, робіть правильні висновки», — резюмує Комаровський.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

матеріалів розділу Life