Регулює емоції. Як зневоднення впливає на тривожність і в чому секрет водного балансу

Вода має заспокійливі властивості (Фото:giorgio trovato / unsplash)
Institute of Cognitive Modeling разом із онлайн-платформою психологічної підтримки Розкажи мені пояснили, як наш мозок реагує на нестачу води.
Більшість людей вже давно знають, що відсутність водного балансу в організмі негативно впливає на наше фізичне здоров’я. Однак, наукові дослідження показують, що зневоднення досить сильно впливає також на мозок і, відповідно, емоції. Зневоднення спричиняє стрес в організмі, який у свою чергу підключає симптоми тривоги.
Наукове дослідження, що розглядало вплив води на настрій, показало, що:
- обмеження споживання води призводить до зниження задоволеності, спокою, позитивних емоцій та бадьорості/активності, а збільшення споживання води призвело до зменшення втоми та розгубленості;
- зневоднення може викликати поганий настрій: легке зневоднення — почуття гніву, розгубленості, напруження та втоми, сильне — загальну тривожність.
Саме тому водний баланс є особливо важливим, коли ви схильні до тривоги, щоб не посилити її. До того ж вода має заспокійливі властивості.

За даними Національної академії наук жінкам необхідно споживати близько 11,5 склянки (2,7 літра) рідини на день, а чоловікам — 15,5 склянки (3,7 літра).
Як дотримуватися водного балансу:
- вживайте 11 чашок рідини щодня, якщо ви жінка, та 15 чашок, якщо ви чоловік;
- фрукти та овочі містять рідину, і це теж враховується;
- ви можете вживати воду та органічні розсипні трав’яні чаї;
- уникайте пакетованого трав’яного чаю, оскільки він може містити кофеїн;
- пийте воду або чай протягом дня невеликими дозами, замість вживати занадто багато за один прийом;
- щодня пийте чашку ромашкового чаю.
Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.