Від Південної Америки до Азії. Найколоритніші традиції барбекю в різних країнах світу
У Південній Америці, Африці, Азії існують регіональні відмінності й особливі традиції барбекю. Редактори CNN розповіли про найбільш колоритні й атмосферні звичаї барбекю в різних країнах світу.
Браай, Південна Африка
Браай – це своєрідний південноафриканський пікнік, на якому зустрічаються компанії друзів і родичів і готують на свіжому повітрі соковиті стейки, ковбаски, курячий шашлик, свинячі ребра, смажені овочі та інші страви.

Асадо, Аргентина
За словами аргентинського шеф-кухаря Гільєрмо Перно, ідеальний асадо – це солодка свинина і яловичі ковбаски, зобна залоза теляти і кров'янка. Також під час приготування м'яса асадо повинна використовуватися крупна сіль і соус чімічуррі, який складається з петрушки, часнику, оцту і перцю чилі.

Якіторі, Японія
Якіторі – це маленькі курячі шашлички, посаджені не на звичні для нас шампури, а на бамбукові палички. Таке м'ясо смажиться над вугіллям, подається з сіллю або соусом таре. У вигляді якіторі може бути приготовано не тільки куряче м'ясо, але і яловиче, свиняче, а також овочі або морепродукти.

Чураско, Бразилія
Чураскерія – особливий бразильський ресторан, де м'ясо подають у форматі чураско – тобто в необмеженій кількості. Подавати м'ясо офіціанти припинять лише тоді, коли відвідувач сам про це попросить. При цьому, до м'ясних страв гості ресторану можуть замовити безліч салатів, солінь, овочів, хліба та інших закусок.

Лечон, Філіппіни
Якщо на Філіппінах відзначають велике і важливе свято, на столі з'являється ситний лечон – смажена на рожні або в духовці ціла свиня. Рецепти лечона в кожному регіоні Філіппін відрізняються, однак в будь-якому випадку страва залишається апетитною, пряною, жирною і гарячою.

Тандур, Індія
Тандур – це м'ясо, приготоване в особливій печі-жаровні тандирі. У стародавні часи багато азіатських народів кочували і готували їжу в ямах на вугіллі. Традиція удосконалилася, і їжу стали готувати в глиняних казанах тандирах.
Таким чином готуються, приміром, знамениті індійські курчата тандурі, яких маринують в йогурті і спеціях і подають з пшеничними коржами і рисом.

Монгольське BBQ, Тайвань
Монгольське барбекю в Тайвані складається з комбінації нарізаного м'яса, локшини та овочів, швидко приготованих на пласкій круглій металевій поверхні. Кулінарна техніка сформувалася під впливом японського тепаньякі та китайського стір-фрай.

Лово, Фіджі
Традиційне барбекю на островах Фіджі – це приготування їжі в земляній печі лово. Щоб приготувати свинину, курку, овочі або морепродукти, їх загортають у листя рослини таро або в бананове листя і протягом двох-трьох годин запікають на розпечених каменях.


Уму, Самоа
Напередодні традиційного недільного свята жителі Самоа ловлять рибу, забивають свиней, збирають листя таро, плоди хлібного дерева і розколюють кокоси. З кокосового крему, цибулі, лимонного соку і крему тут готують основну страву палусамі, а загорнуту в листя таро рибу або м'ясо смажать як гарнір.

Gogigui, Корея
Традиційне корейське барбекю – це смажена нарізана свинина, яловичина, курятина і рис. Також на столі повинен стояти традиційний корейський алкогольний напій соджу – лікер, що віддалено нагадує саке.

Пачаманка, Перу
Під час збору врожаю і в період релігійних свят перуанці влаштовують пачаманку – барбекю, яке нагадує лово на Фіджі. Тут теж викопують яму в землі і для приготування їжі використовують гарячі камені. Запікають в Перу картоплю, кукурудзу, бобові й мариноване м'ясо, огорнуте банановими листям.

Слідкуйте за найцікавішими новинами з розділу НВ STYLE у Facebook та Вконтакті