Гостро, смачно і дуже просто. Улюблений корейський рецепт кімчі Євгена Клопотенка
Кулінарний експерт Євген Клопотенко вирішив розвінчати стереотип про те, що готувати кімчі складно, та поділився своїм рецептом цієї капусти по-корейськи.
Кімчі - це корейська гостра овочева страва, що нагадує нашу квашену капусту. Усі інгредієнти страви прості та доступні, а саму капусту можна їсти і як повноцінну гостру закуску, і додавати до риби, м’яса, гарніру чи ранкової яєчні.
«Я всю минулу зиму не міг злізти з цієї корейської теми. Їв і плакав. Бо, по-перше, кімчі - то якесь божественне благословення. По-друге, вона жесть яка гостра. Але зупинитися неможливо. Поглинав на сніданок, обід, вечерю і нікому не дозволяв до них доторкатися», — зізнався своїм підписникам Євген Клопотенко.
Як приготувати кімчі
Інгредієнти:
- 1 качан пекінської капусти
- 3 ст.л. рисового борошна чи кукурудзяного крохмалю
- 1 велика морква
- 2 пучки зеленої цибулі
- 1 редька або дайкон (опціонально)
- 2 см кореня імбиру
- 300 г болгарського перцю (приблизно 2−3 шт.)
- 300 г перцю чилі (8−10 шт.)
- 5−6 зубчиків часнику
- 1 ч.л. коріандру в зернах
- 50 мл рибного соусу
- 2 ст.л. цукру
- 7−8 ст.л. солі
- 2 склянки води
Приготування:
Візьміть пекінську капусту, зріжте корінець і поріжте її вздовж на чотири частини, а потім кожну з четвертинок розріжте впоперек на три частини. Розберіть на листочки і добре промийте у великій мисці. Злийте воду, щедро посипте капусту сіллю (5−6 ст.л.) і перемішайте. Залиште на 30−60 хвилин, щоб листя капусти засолилися, пустили сік і стали трохи м’якшими.
Соус Канкочі для кімчі
У сотейнику змішайте дві склянки води з 3 ст.л. рисового борошна. Якщо немає рисового борошна, то сміливо можна використовувати кукурудзяний крохмаль.
Поставте на вогонь і варіть до отримання густої маси. Відставте сотейник — нехай холоне. Деякі рецепти кажуть, що заварювати рисове борошно не обов’язково, але якщо ви хочете приготувати цю страву саме так, як готують її в Кореї, не уникайте цього пункту. До того ж більш в’язкий соус для маринування буде краще обволікати кожен листок капусти.
Солодкий перець, перець чилі, часник й імбир пропустіть через м’ясорубку чи перебийте в блендері до отримання однорідної маси. Додайте 1−2 ст.л. солі та перемішайте.
Зелену цибулю (1−2 пучки) наріжте невеликими шматочками завдовжки по 4−5 см. Моркву порубайте півкільцями по 0,5 см або поріжте тонкою соломкою, як вам більше подобається. Якщо знайшли редьку або дайкон, обов’язково використовуйте їх у приготуванні кімчі, так у вас вийде автентичний смак. Дайкон теж можна порізати тонкими смужками.
Засолену в мисці пекінську капусту добре промийте від солі та струсіть від зайвої вологи. Додайте до неї інші інгредієнти — рибний соус (якщо його не знайшли, готуйте без нього), коріандр, остиглу суміш з рисового борошна, соус Канкочі. Усе дуже добре перемішайте, щоб соуси з'єдналися та обволікали кожен капустяний листок. Залиште маринуватися на один чи два дні. Кімчі можна зберігати в холодильнику близько місяця.
«Як результат, ви отримуєте ідеальний баланс кислого, гострого та солодкого. Ті корейці, виявляється, шарять в їжі. Круто їсти з чимось жирненьким (свинина, лосось, навіть авокадо). Плюс, звісно, рис, щоб вдарити по автентичності», — радить кулінарний експерт.
Смачного!
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

матеріалів розділу Life