Важливе нагадування. Що треба їсти, щоб бути здоровими
Проста невибаглива їжа зі звичних продуктів запобігає розвитку хвороб
Війна розставила все по своїх місцях: стало ясно, що є найціннішим у житті.
Вмить втратили цінність хутра, діаманти, дорогі годинники, модні машини і хати з канделябрами. Найбільшою цінністю виявилося життя. Хтось скаже: так це було зрозуміло. А от ні, згадайте «бутіки», «накладні вії», «у цьому сезоні модне це, і вже не модне те, що куплене рік тому».
Ми зрозуміли, що носити джинси, кросівки, прийняти душ, поїсти теплу їжу, спати в ліжку, не попасти під обстріл і мати живих рідних — той рівень «піраміди цінностей життя», якого достатньо для щастя.
Те саме стосується їжі. Ми зрозуміли, що гречка з вершковим маслом нічим не гірша, а краща, ніж кіноа з кокосовою олією МСТ; заморожені у морозилці ягоди чорниці та смородини не гірші, ніж годжі; що у молодій цибульці, петрушці та капусті вітаміну С більше, ніж у дорогих пігулках.
Я не прибічниця жорсткого мінімалізму і аскетизму, проте знову просто нагадаю, що наше харчування є одним із дуже важливих факторів, від якого залежить стан здоров’я людини.
Харчування запобігає або сприяє розвитку багатьох хвороб.
Наше здоров’я — це не щось стале, постійне, це стан організму, який постійно змінюється і залежить від резервів енергії, здатності до відновлення та регуляції всіх біохімічних процесів.
Є можливість вибору їжі — вибирайте недороге, але натуральне
А ще від стану нашого здоров’я залежить здатність організму бути стійким до дії негативних факторів (в першу чергу стресу) і до здатності компенсувати патологічний процес, який може розвиватися на фоні цих факторів.
До чого ця «прелюдія»?
До того, щоб нагадати: їжте просту їжу, яка і просто, і швидко готується, з продуктів, які можна ідентифікувати. Тому що саме проста, невибаглива їжа, з звичних нашому середовищу продуктів, забезпечує нас всіма можливостями уникнути захворювань та бути здоровими.
Що має бути на тарілці?
1. Білкова страва (яйця на першому місці; м’ясо, риба, боби, сири)
2. Зернові (каша, хліб)
3. Овочева страва (салат, рагу), зелень.
4. І все це з використанням здорових жирів (масло вершкове, сало свіже проморожене, сметана 15−20%, олія нерафінована — може бути і соняшникова), а також жировмісних продуктів — горіхів, насіння.
5. Ягоди (оптимально).
Все.
Хочеться солодкого? Зробіть собі відому «пасту Амосова» — суміш із мелених горіхів, лимону, меду. Яблуко. Груша.
Сьогодні я планую пекти паски.
Бо то — святе, то наші традиції, то той випадок, коли можна і повозитися. Бо сам процес приготування діє заспокійливо, оптимістично, дуже позитивно, монотонність вимішування зменшує стрес, змінює хід думок у позитивне русло.
Але не всі мають таке щастя — готуватися до Великодня. Тисячі людей не дожили до цього дня, не мають доступу до води, не кажучи про їжу, не виходять з укриттів.

Наші воїни виборюють наш мир. Без нормального сну, у стані хронічної втоми, вони оберігають нашу надію. Наші стрічки завалені фотографіями ящиків з гуманітарною допомогою, фотографіями бронежилетів та іншої амуніції. Це не романтично, не яскраво, а одноманітно і камуфляжно.
Але це наша дійсність, яку ми повинні пережити. Без паніки і безнадії «Боже, що з нами буде?»
Всяка війна закінчується. Закінчиться і ця. І наш священний обов’язок — допомагати та прискорювати перемогу та мир.
Не можете бути волонтером, сортувати і пакувати коробки? Будьте перевізником. Готуйте їжу. Будьте кібервоїнами. Шийте бронежилети. Проводьте час із дітьми переселенців. Заробляйте гроші, платіть податки, допомагайте ТрО і ЗСУ фінансово. І все інше (ваші варіанти).
І паралельно — не нехтуйте своїм здоров‘ям: є можливість спати — не сидіть, кусаючи нігті, в соцмережах вночі, спіть; є можливість вибору їжі — вибирайте недороге, але натуральне; рухайтесь протягом дня.
Текст публікується з дозволу авторки
Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Погляди НВ
Більше блогів тут