Простими словами. Що потрібно знати про слабкий імунітет

Наталія Лелюх: «Жоден препарат, який пропонується для „покращення“ імунітету, не впливає на постійну одночасну різноманітну його роботу» (Фото:gpointstudio/Depositphotos)
Кожна людина народжується з певним типом імунологічних реакцій, які майже не змінюються
Запитам від адептів аміксіну, анаферону, тівортину, мілдронату, рибоксину, актовегину, лімфоміозоту присвячується. Про слабкий імунітет і його страждання.
Я не прошу осягнути вас зараз весь курс університетської імунології. А зовсім простими словами спробую пояснити, що імунна система, чи «імунітет», як його люблять називати ті, хто його підсилює, це система, яка працює в кожній клітині нашого тіла. В кожній, втомленій або новенькій клітині шкіри, в шлунку, в нігтях, в язику, в ділянці точки G і навколо старого мозолю. Кожна клітина має систему захисту, яка постійно працює. Знання передаються від предків і здебільшого прописані в шостій парі наших хромосом. Тобто кожна людина народжується з певним типом імунологічних реакцій, які майже не змінюються.
Щоб «різко послабити» імунітет, треба видалити орган. Наприклад, у Ван Гога був дуже слабкий імунітет в правому вусі. Бо вухо було відрізано.
Ми маємо певну групу крові, запрограмовано відповідаємо на трансплантат, будуємо захисні бар'єри з Всесвітом і котом свекрухи. Люди, які народжуються з поломками в цій шостій парі хромосом, мають мало шансів на довге щасливе життя, якщо мають домінантну форму хвороби, або щасливо живуть, передаючи нащадкам рецесивну форму.
В нашому тілі одночасно відбувається безліч імунних реакцій
Ось ще одна алегорія, щоб зрозуміти про «слабкий» імунітет. В нашому тілі одночасно (підкреслено три рази жирним червоним маркером) відбувається безліч імунних реакцій. Одночасно шкіра реагує на пил, а нос — на амброзію, кишківник — на їжу, піхва — на презерватив, і слизова мого ока сіпається на побачену рекламу імуностимуляторів. Одночасно в нашому тілі відбувається безліч мутацій, і їх одразу ж знаходять спецпризначенці імунної системи, знешкоджують, переварюють і передають інформацію в архіви, щоб не засмічувати оперативку. Наші і чужі бактерії та віруси постійно знайомляться, одружуються, народжують дітей, воюють і гинуть. Щоб потім невтомні імунні клітини розгрібали смітники та кладовища. Тобто, коли я чую слово «підсилити імунітет», я стидаюсь запитати: «Де саме?»
Людина — один зі ссавців, який отримав від еволюції не лише вроджений імунітет (ще раз нагадаю, він є в кожній клітині нашого тіла), а й специфічну систему, яку штучно виділили в імунну, хоча вона все ж нейро-ендокринно-імунна. Вона має свою «кузню кадрів» — кістковий мозок. Має інститути підвищення кваліфікації — тімус, лімфовузли та лімфоїдні тканини і, навіть, свою каналізацію у вигляді селезінки. Ця система успішно вирощує спецпризначенців, які розбігаються по всьому тілу і постійно та одночасно (ключове слово мого довгочиту!) працюють на ниві захисту.
Так от, шановні, реально і незворотньо пошкодити імунну систему можуть:
1. Вроджені баги і трабли в шостій парі хромосом і поломки в роботі органів імунної системи (кістковий мозок, тімус, лімфатична система);
2. Іонізуюча радіація та гостра променева хвороба;
3. Прийом жорстких препаратів з групи цитостатиків, які і повинні пригнічувати імунну відповідь;
4. ВІЛ.
Всьо. А не ваш вірус Епштейна — Барр і не ріновірус, від якого ви чхаєте.
Відповідно, жоден препарат, який пропонується для «покращення» імунітету, не впливає на постійну одночасну різноманітну його роботу, навіть, якщо його назвати німецькою гомеопатією, засобом з утилізованого ракетного палива, або ендогенним стимулятором синтезу інтерферону.

Наостанок традиційно додам коментар класного імунолога Бориса Червонобаби: «У тому-то й іронія… знизити імунну резистентність способів багато. А покращити ніяк. Живого можна вбити… проте ані живого, ані мертвого не можна оживити».
Ваша Доктор Наташа з двома вухами, сильним імунітетом і матюками у відповідь на запити купити військовим актовегину.
Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. NV не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. NV також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.
Текст публікується з дозволу авторки
Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Погляди NV
Більше блогів тут